Legia Warszawa w końcu przełamie się w Białymstoku?

0

Legia Warszawa w ostatniej kolejce zaledwie zremisowała przed własną publicznością z Pogonią Szczecin. Tym samym Wojskowi tracą już 7 punktów do lidera z Częstochowy. Jak zaprezentują się piłkarze Legii w wyjazdowym starciu z Jagiellonią Białystok? Zapraszamy na zapowiedź tej rywalizacji.

Jagiellonia Białystok

Podopieczni Macieja Stolarczyka przystąpią do tej rywalizacji z serią 4 kolejnych meczów bez zwycięstwa na koncie. Jagiellonia w ostatnim czasie stała się obiektem internetowych memów, po tym jak odpadła z przeciwnikiem z 3. Ligi w ramach rozgrywek Pucharu Polski. Łącznie od starcia wyjazdowego z Lechią Zielona Góra piłkarze Jagi nie odnieśli żadnego zwycięstwa. Widać, że ta przegrana zostawiła ślad na formie zespołu.

W najbliższej kolejce będą mieli jednak idealną okazją do przełamania. Jeśli przepraszać kibiców i wracać na właściwą ścieżkę, to starcie z Legią Warszawa wydaje się doskonałą szansą. W ostatnich latach rywalizacje tych drużyn rozpalały kibiców w kraju. Nie brakowało przecież sytuacji, gdy bezpośrednie potyczki decydowały o losach mistrzowskiego tytułu.

Jagiellonia Białystok – statystyki:

  • Jagiellonia Białystok nie wygrała żadnego z 4 ostatnich meczów.
  • Drużyna z Białegostoku wywalczyła 2 punkty w ostatnich 3 meczach ligowych.
  • Jagiellonia w poprzednim sezonie nie wygrała żadnego meczu z regionu.
  • 4 z ostatnich 5 rywalizacji z udziałem tej drużyny skończyły się wynikiem btts.
  • Jagiellonia Białystok wygrała ostatni mecz ligowy 2 października.

Być może Jagiellonia nie radzi sobie najlepiej w ostatnich spotkaniach, jednak warto zwrócić uwagę na fakt, że ta drużyna jest niepokonana w 4 ostatnich meczach domowych. Podopieczni Macieja Stolarczyka mają na swoim koncie 3 zwycięstwa i jeden remis. Zawodnicy z Białegostoku swoją ostatnią porażkę przed własną publicznością zanotowali 6 sierpnia w rywalizacji z Radomiakiem Radom. Spory wpływ na losy tego spotkania miała jednak czerwona kartka, którą jeszcze w pierwszej połowie otrzymali zawodnicy gospodarzy. Wcześniej to Jagiellonia była na prowadzeniu i niewiele wskazywało na to, aby ta sytuacja miała się zmienić.

Analizując ostatnie spotkania domowe z udziałem tej drużyny, warto zwrócić uwagę, że w każdym z tych meczów Jagiellonia strzeliła przynajmniej jednego gola. Piłkarze z Białegostoku mają na swoim koncie serię 5 kolejnych spotkań przed własną publicznością z przynajmniej jednym trafieniem. Ogólnie od początku sezonu zanotowali tylko jeden mecz, w którym nie znaleźli drogi do siatki. Mowa tutaj o spotkaniu z Widzewem, gdzie stworzyli sobie mnóstwo dogodnych sytuacji, ale nie potrafili zamienić tego na bramkę.

Legia Warszawa

Piłkarze ze stolicy bez wątpienia przystąpią do tej rywalizacji ze sporym niedosytem. Legia Warszawa w ostatniej kolejce zaledwie zremisowała na swoim stadionie z Pogonią Szczecin. Wojskowi mieli wszystkie najlepsze karty w swoich rękach, aby zamknąć losy tej potyczki jeszcze w pierwszej połowie. Nie potrafili jednak wykorzystać rzutu karnego, co ostatecznie zemściło się po zmianie stron. Tym samym Legia wywalczyła tylko jeden punkt i nie odskoczyła od tego przeciwnika. Wojskowi aktualnie plasują się na 4 miejscu w tabeli i mają aż 7 punktów straty do lidera. Nie ma wątpliwości, że muszą zacząć regularnie punktować, jeśli chcą realnie nawiązać walkę z Rakowem o mistrzostwo kraju.

Legia Warszawa od startu obecnej kampanii bardzo słabo radzi sobie w meczach wyjazdowych. O ile Wojskowi są niepokonani przed własną publicznością i stracili do tej pory tylko 2 razy punkty, o tyle na wyjazdach nie jest już tak kolorowo. Legia ma zaledwie 8 wywalczonych oczek w 7 rozegranych spotkaniach poza swoim stadionem. Warto również zwrócić uwagę na bilans bramkowy pod kątem obstawiania zakładów bukmacherskich. Wojskowi do tej pory zaliczyli zaledwie 5 trafień i aż 11 razy wyjmowali piłkę z własnej siatki. Do tej rywalizacji piłkarze Legii Warszawa przystąpią z serią 3 kolejnych meczów wyjazdowych bez zwycięstwo w Ekstraklasie. Trzeba jednak obiektywnie wspomnieć, że mieli akurat rywali z najwyższej półki. Mowa tutaj o rywalizacjach z Rakowem, Lechem, a także Wisłą Płock, czyli ścisłą czołówką.

Legia Warszawa – statystyki:

  • Legia Warszawa w ostatniej kolejce zremisowała na swoim stadionie z Pogonią Szczecin.
  • Wojskowi nie wygrali w 2 ostatnich meczach ligowych.
  • Legia Warszawa strzeliła przynajmniej jedną bramkę w każdym z ostatnich 4 spotkań.
  • Legia ostatni raz wygrała w Ekstraklasie 8 października.
  • Wojskowi wygrali tylko jeden z 4 ostatnich meczów ligowych.

O meczu Legii na swoim boisku z Miedzią pisaliśmy tutaj we wrześniu.

Mecze bezpośrednie

W ostatnich latach statystyki meczów bezpośrednich bez wątpienia nie przemawiają na korzyść piłkarzy Legii Warszawa. Mogą być za to ciekawą wskazówką dla wszystkich typerów, którzy obstawiają zakłady bukmacherskie na Ekstraklasę. W każdym z poprzednich 4 meczów pomiędzy tymi drużynami na stadionie Jagiellonii padł remis. Ogólnie ekipa przyjezdna nie wygrała żadnego meczu na tym stadionie od 2016 roku. Legia aktualnie ma serię 9 kolejnych meczów bez zwycięstwa na obiekcie Jagiellonii Białystok.

Wojskowi zdecydowanie lepiej radzili sobie z tym przeciwnikiem przed własną publicznością. Legia u siebie wygrała 2 ostatnie mecze, ale teraz przyjdzie jej zagrać na trudnym terenie wyjazdowym.

Zakłady bukmacherskie – kto wygra mecz?

Kursy główne, które już dzisiaj są przygotowane przez zakłady bukmacherskie na to spotkanie wskazują, że faworytem są piłkarze z Warszawy. Podobne przewidywania mieliśmy jednak również w ostatnich meczach pomiędzy tymi drużynami w Białymstoku, a ostatecznie ani razu nie kończyło się zwycięstwem gości.

Legia Warszawa od startu obecnej kampanii mocno zawodzi swoich kibiców, szczególnie w meczach wyjazdowych. Przed własną publicznością piłkarze tego zespołu prezentują się bardzo dobrze, dlatego też jest to aspekt, który bez wątpienia trzeba wziąć pod uwagę.

Moim zdaniem w tej rywalizacji nie zabraknie przede wszystkim bramek. Jagiellonia w każdym z ostatnich 6 meczów straciła przynajmniej jednego gola, ale aż 5 z nich zakończyło się wynikiem btts. Legia w 7 rozegranych meczach wyjazdowych straciła aż 11 bramek. Propozycja z wynikiem btts jest dostępna w ofercie zakładów bukmacherskich na to spotkanie.

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Zakłady wzajemne urządzane przez sieć Internet przyjmowane są na stronie internetowej Spółki pod adresem www.superbet.pl na podstawie zezwolenia Ministerstwa Finansów z dnia 24.10.2019 r., o nr PS4.6831.5.2019.

Autor tekstu: Mateusz Nowak – Senior Project Manager, redaktor naczelny Zagranie.com, absolwent dziennikarstwa sportowego i zarządzania w sporcie na UAM i fan piłki nożnej! Na Twitterze – @Mati_N95

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj