Te pieniądze będą dobrze wydane

15

W miniony poniedziałek wiceminister rozwoju i technologii Piotr Uściński wraz z częścią wołomińskich radnych oglądał ulice, które niebawem mają zostać rozbudowane w ramach środków pozyskanych z rządowego programu Polski Ład.

Przypomnijmy, że gmina Wołomin na te inwestycje otrzymała dofinansowanie w łącznej kwocie 14,4 mln zł. Tym samym planowana jest:

– Rozbudowa drogi gminnej ul. Traugutta w Wołominie na odcinku od skrzyżowania z ul. Legionów do skrzyżowania z ul. Sikorskiego – 4 900 000,00 zł;

– Poprawa spójności komunikacyjnej poprzez rozbudowę dróg publicznych w Gminie Wołomin, ul. Mickiewicza, ul. Parkowej, ul. Wesołej w Wołominie – 9 500 000,00 zł.

O tym jak ważne dla mieszkańców Wołomina są te inwestycje, przekonał się osobiście wiceminister Uściński spacerując wspomnianymi ulicami tuż po opadach deszczu.

 – Ulica Traugutta jest ciągle zalewana przy większych opadach deszczu jest tam woda po kolana. Z kolei mieszkańcy ul. Wesołej czekali ponad dwadzieścia lat na wykonanie tej drogi. Teraz jest to możliwe – opowiadał podczas tego spaceru radny Bogdan Sawicki.

– Aktualnie jesteśmy na etapie przetargów. Jeszcze nie są wyłonieni wykonawcy. Czekamy na informacje od pani burmistrz w tym temacie – dodał radny Andrzej Fuśnik mając nadzieję, że niebawem poznamy wynik przetargów. (…)

Więcej na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

15 KOMENTARZE

 1. Jak będą te ulice robić tak jak Leszczyńską że ludzie druga zimę po błocie i wyrwach będą zapitalac to gratuluję. Może na 2030 rok zdążą.

 2. Niech Pan Uściński przyjedzie na Batalionu Zośka, to może zawieszenie w swoim aucie urwie. Ta ulica jest zapomniana i pomijana przez wszystkich.

 3. A dlaczego Wołomin dostał tak mało? Malutko. Przecie to duże miasto raczej.. A Klembow np 10 mln.. Czyżby słabe starania Pani Szanowni Burmistrz Elżbieta i jej ekipy i nierozsądna od lat postawa anty-.. I ze wszystkim tym co można nazwać totalna rozoierdziucha… Miała na to wpływ przecie. Te protesty trzy świeczki bo sądy upadnę, parasolki i potem kościół jednak ze tak powiem, fryzjer itp itd .. Ale ta Pani na stanowisku burmistrza nie jest politykiem dużym formacie przecie, raczej mini, służy nam, powinna dbać o dobro mieszkańców a nie tylko o swoje i ekipy pozyt jak się może wydawać z tych jej ich ruchów.. A i tak co z tego hm… Nic raczej.. Poza kilkoma kilkusekundowymi pozami w zaprzyjaźnionej tv. Jak by zrobiła coś naprawdę dobrego to se by mogła dalej, ludzie by głosowali żeby ja uhonorować.. Teraz pół głosu to i tak za dużo …609 czy tam 699 miejsce w Polsce ech..

 4. Oj tam, przecież mamy świetny wydział pozyskiwania środków, który sam sobie publicznie gratuluje sukcesów….I to chyba ich najbardziej widoczne działanie.

 5. Po minach wizytujących tę ulicę widać, że są bardzo zadowoleni z jej stanu. Przecież po deszczu na każdej nawierzchni tworzą się kałuże. Równiutko ułożona trylinka, nie popękana – mieszkańcy ulicy Leszczyńskiej z zazdrością patrzą na taki luksus. Na tej ulicy (Leszczyńskiej) od ponad roku od zniszczenia przez firmę, która miała miała ją wyremontować tworzą się ogromne dziurska, po każdym deszczu coraz większe i jedyna doraźna naprawa polega na zasypaniu ich gruzem, który po kolejny deszczu jest wypłukiwany i jest jeszcze gorzej. Na skrzyżowaniu z 1 Maja z Leszczyńską dumnie stoi tablica z informacją ile to milionów na inwestycja kosztowała. Już z samego wstydu powinni ją zdjąć. Tam nawet auta ciężarowe jeżdżą wolniej niż po placach budowy. Tamtędy jeździł autobus L, ale przystanek został zamknięty bo szkoda taboru. A może tak pozwać zarządcę drogi o odszkodowania za uszkodzenia samochodów, których zawieszenia są sukcesywnie niszczone?
  No ale panu wiceministrowi pokazali to co chcieli pokazać, a nie to co należy.

 6. Ech.. Jak mówiłem, była 5 sekund gwiazda w tv, protestuje jak zwykle, ogólniki, jest przeciw po prostu wszystkiemu, to najłatwiejsze a gdzie coś dobrego, konstruktywnego? Nie ma… bo to wymaga pracy pomysłu dobrej woli i myśli o dobry mieszkańców…aaa zaraz. dzwon pomnik psa trzy ławeczki i miniteznie… Wolomin się rozwija tym sposobem.. Łatwo pojechać parę kilometrów i sie podpiąć politycznie wg mnie i co z tego? Cos miasto zyskało? Nic.. Takie zdanie moje

 7. Nic nie zyska, bo nigdy nie chodziło o to, żeby miało zyskać. Tak po prostu. Mnie najbardziej bawią kolejne apele do rządu, na których znowu próbuje zbić kapitał polityczny. PiS do dupy, ale Ogrodowa nie lepsza. Mnożąc zero przez zero zawsze wyjdzie zero, czysta matematyka. Z dystrybucji węgla też wyjdzie zero dla mieszkańców. Ale polansowac się z włodarzami innych miast zawsze można, tylko po co? Co taki gostek, który ledwo wiąże koniec z końcem będzie miał z tych fotek? Dom nimi ogrzeje? Kolejna żenada w wykonaniu burmistrz.

 8. A może tak Pani szanowna burmistrz by wzięła przykład z prezydenta Otwocka. ..młody rzutki człowiek.. To jest prawdziwy samorządowiec.. A nie co tu.. . On wie że jest dla mieszkańców i mówi ze wiele można zrobić jeśli się chce a nie tylko ciągle narzekanie protesty i czekanie na cud ze samo sie zrobi albo podepnie pod czyjś sukces .. Zaorał prezydenta polityka Sopotu i dziennikarza z prawdy całą dobę hm więcej go nje zaproszą do tej tv to pewne ale ludzie go znów wybiorą jak bedzie chciał, bez potańcówek dzwonów i kiełbasy..

  Prezydent Otwocka kontra Jacek Karnowski i dziennikarz TVN
  https://wpolityce.pl/polityka/617352-prezydent-otwocka-kontra-jacek-karnowski-i-dziennikarz-tvn

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj