Będą śledzić tablice

7

W czasie spotkania z włodarzami powiatu oraz na ostatniej sesji rady powiatu starosta poinformował o swoich planach, dotyczących zakupu i montażu systemu rozpoznawania tablic rejestracyjnych. Możliwości takich urządzeń są imponujące.

– To nowa metoda, polegająca na tym, że po wpisaniu odpowiedniego algorytmu do systemu policji stołecznej, też za pośrednictwem komisariatów rejonowych, jest możliwość namierzenia groźnego przestępcy czy też sprawcy jakiegoś zdarzenia. System rozpoznaje samochody ciężarowe, samochody o określonych gabarytach, czy też wszystkie inne zdarzenia, które nas interesują. Może być wykorzystywany na istniejącym monitoringu miejskim, w miarę możliwości technicznych. Burmistrzowie, wójtowie mogą zamontować taki system w miejscu, w którym dochodzi do niebezpiecznych zdarzeń. Po wpisaniu odpowiednich algorytmów (jakiejś osoby, większej liczby osób, samochodu) system ostrzega, więc to pomaga osobie śledzącej monitoring – mówił do radnych starosta Adam Lubiak. (…)

Więcej na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

7 KOMENTARZE

  1. Pan Starosta się zachłysnął pomysłem Policjii. A sprawa wygląda tak że po pierwsze Policja chce aby urzędy sfinansowały coś, z czego de facto nie będą mogły korzystać, więc zasponsorują system Policji. Po drugie nikt nie raczy zauważyć faktu, że zainstalowanie systemu rozpoznającego tablice rejestracyjne, bo o to w tym wszystkicm chodzi może i to w znaczący sposób naruszać przepisy związane z RODO, gdyż wiąze się to z nieuzasadnionym i nadmiarowym przetwarzaniem danych osobowych. Jak dla mnie zupełnie niepotrzebny i nieuzasadniony wydatek, tym bardziej że pomimo posiadanej infrastruktury koszt wdrożenia takiego systemu znacznie przekroczy te koszty jakie podali pomysłodawcy na spotkaniu gdyż nie wzięli pod uwagę wielu naprawdę istotnych aspektów technicznych, więc wybudowanie drugiego równoległego systemu monitoringu z którego będzie mogła korzystać jedynie policja, jak dla mnie jest nie poroozumieniem tyle że Pan starosta nie zdaje sobie z tego sprawy.

    • Takie systemy mają większe miasta w Polsce i na świecie, stawiające na bezpieczeństwo mieszkańców i ich mienia. Policja jest od zapewnienia bezpieczeństwa obywatelom i takie narzędzia są niezbędne, żeby lokalizować złodziei samochodów, nietrzeźwych kierowców, sprawców wypadków i kolizji. Z tego co wiem Policja jest uprawniona ustawowo do przetwarzania danych osobowych, tak więc nie bałbym się o to. A kto wg. Ciebie miałby jeszcze z tego systemu korzystać, skoro to Policja jest od zapewnienia bezpieczeństwa, a starosta za nie odpowiada na terenie powiatu? Drżyjcie wszyscy, którzy macie coś na sumieniu. Pojazdy bez ubezpieczenia, przeglądu zostaną natychmiast wyłowione. A to, że starosta zaopatruje straż pożarną, inwestuje w szpital, ro też niepotrzebne wydatki, bo tylko strażacy i lekarze mogą korzystać, oczywiście gasząc swoje prywatne pożary i lecząc siebie.

  2. Od obcych rejestracji starosta będzie pobierał myto na wjeździe do powiatu wełomińskiego. Tym wyższe- im powiat do którego przypisana jest dana obca blacha- zajmuje w rankingu gmin. Za to myto będzie kupywał siano słome i kamienie otoczaki – na nowe piękne drogi które wybudują nam skazańcy z showshank. Podobno wygrali przetarg bo są najtansi.

  3. Nie potrzeby żaden system monitoringu. Wystarczy jak wołomińska Policja zainteresuje sie tym, co sie dzieje na parkingach przed galeria Wolomin i kauflandem po godz. 22.30 a także na prostej przez las do czarnej od strońy galerii…i będzie git. No chyba, ze jest tak, jak mówił mi kiedyś pewien policjanci z Wołomina: proszę sie nie czepiać motocyklistów…

  4. Panie Starosto do zadań powiatu nie należy inwigilacja kierowców. Spodobał się covidowy zamordyzm?, chiński system kredytu społecznego?, totalna kontrola?. Zawsze się ładnie zaczyna: bezpieczeństwo, ekologia, porządek. A skończy się na czipowaniu ludzi i odebraniem wolności. Niech Pan łata dziury na drogach i ogrzewa szkoły i szpital.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj