Huta wygasiła piec

14

W czwartek 17 listopada o godz. 3.55 jednostki straży pożarnej zadysponowano do zagrożenia powstałego w hucie szkła na ul. Wileńskiej w Wołominie.  – W związku zatrzymaniem produkcji nastąpiło wygaszenie pieca hutniczego. Podczas tego procesu doszło do niekontrolowanego wycieku szkła – stąd konieczne było wezwanie Straży Pożarnej do ugaszenia ognia. Równocześnie nastąpiła ewakuacja pracowników zgodnie z obowiązującymi w Spółce procedurami. Sytuacja została szybko opanowana. Nikt nie ucierpiał, nie doszło do rozprzestrzenienia się ognia – informuje nas dyrektor zarządzający Spółki Termisil Glass Sp. z o.o. Radosław Rogacki. (…)

Jak poinformował nas Termisil, w związku z trudną sytuacją rynkową spowodowaną agresją rosyjską na Ukrainę oraz wzrostem inflacji, spółka zdecydowała się na wyłączenie z eksploatacji pieca elektrodowego oraz dwóch linii produkcyjnych. (…)

Więcej na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

14 KOMENTARZE

 1. Oprócz wojny a raczej tłumaczeń wszystkiego skutkiem wojny wszedł nowy ład i zmiata powoli każdy mniejszy lub większy zakład pracy. Brawo pis i wyborcy pisu. Jesteście teraz dumnymi durnymi polaczkami

 2. Wszystkie duże zaklady pracy zostały zlikwidowane i rozprzedane za grosze. Wartość ziemi pod tym obiektami była wyższa od uzyskanych cen za fabryki. Na ich.miejscu powstały sklepy i bloki mieszkalne. Ale żeby kupować towary i mieszkania trzeba gdzieś zarabiać. Kiedyś rano tłumy ludzi dążyły do swoich miejsc pracy. A teraz? Ludzie mieli cel w życiu. Teraz muszą się kłaniać o pracę i aplikować wielokrotnie bez skutku.

  • Aplikować bez skutku? To moga te masy NIEUDOACZNIKÓW które „g..o umią” – ale mają dyplomy wyższych szkół gotowania na gazie, albo dwie lewe ręce i do uczciwej roboty się nie zbiorą. (Bo lepiej mieć tysiąc pincet i czyste ręce niż tymi rękami zarabiać na chleb… )

   Wartość ziemi pod zakładami nie mogła być „wyższa” od cen za fabryki. Jeśli by tak było to nikt by nie stawiał na tej ziemi bloków mieszkalnych czy sklepów – bo te powstają na tanich gruntach. (Cięcie kosztów inwestycji)

   • Kiedyś huta została kupiona na kredyt a później obcięto zera I została spłacona za przysłowiową kurę. Natomiast deweloperzy płacą gigantyczne kwoty za ziemię pod budowę. Po co wiec miotać się z pracownikami, podatkami i trudnościami energetycznymi skoro są chętni. A tak w ogóle to pod hutą jest doskonałą ziemia . A z Pana to taki wykształcony człowiek który pisze „umie i pincet „. Jaka pisownia taka wiedzą. Trzeba być wołominiakiem i od zawsze żeby znać kawałek historii tego miasta a nie przybyłym np. z Podlasia

   • Helena – „środki stylistyczne” -mówi tobie coś owe pojęcie? Co?! W wołomińskim LO o czymś takim na języku polskim nie było?
    Naprawdę nie wiesz czy udajesz że nie wiesz że w ramach przekształceń gospodarczych powszechnie dochodziło do celowego niekorzystnego zarządzania przedsiębiorstwami. Działania te miały doprowadzić do upadku tych firm i sprzedania po zaniżonych cenach.

    Każdy zainteresowany zna np historie jak to przez klub sportowy wyprowadzano kase ze stolarki… Dajmy na to…
    No ale jak się ogląda tylko TVN to się nawet nie wie co pod płotem się dzieje – co?

    P.S. Nie popisuj się domniemaną „rodowitością” – po pierwsze raczej jesteś w błędzie (tak na 99%)
    A po drugie – nooo faktycznie jest się czym chwalić…

    A tego półgłówka od ruchu pięciu gwiazd nawet nie skomentuje.
    Nparawd trzeba być ameba by nw dobie internety nawet sobie nie sprawdzić kto i jak likwidował krajowy przemysł i energetykę… (Tak jarek i świta też są na ławie oskarżonych)
    Ale dobra – ameby też są potrzebne – w końcu ktoś musi te frytki smażyć w Mcdonad’s
    Automaty są póki co zbyt drogie…

 3. Smutne to jest. Moi rodzice pracowali w Wołominie. Wszystko dało się tak poukładać, że nie pamiętam, żebym w dzieciństwie biegała z kluczami na szyi od rana do wieczora albo siedziała na świetlicy do wieczora. Teraz świetlice szkolne pękają w szwach, chodzą prawie całe klasy, bo w Wołominie większych pracodawców można policzyć na placach jednej ręki, a praca w Warszawie w godzinach 8-16 oznacza co najmniej 11 godzin poza domem. Widzisz swoje dziecko 2 h dziennie. Nie rozumiem władz miejskich. Wszystkie kwestie, które powinny być priorytetem są spychane na margines, a budowane są jakieś małe inwestycyjki, z których korzysta pięć osób w tygodniu. Wołomin się cofa w rozwoju.

 4. Możecie nazwać mnie prorokiem.
  Mówiłem już od lat- że w wołminie na ogrodowej zasiadają tempe łby.
  Miasto stacza sie po równi pochyłej- i chyba tylko zarząd kumisaryczny da temu koniec.
  Puki matoły nie zintegrują tego miasta, tego powiatu- z Wawą- będzie to syfilis na mapie mazowsza. A oni dążą do tego syfilisu: fundusze unijne topnieją kasa w budżecie – topnieje a na końcu- na złomie wyląduje pies ławka i ta pani z ławki. Teszte spalą, wiatr to rozwieje i tyle wołmina.
  Patoli sie tylko naieje.

  • Mark – ale czego oczekujesz?
   Widzisz komentarze
   Taka ameba od pięciu gwiazd i za 100 lat nie zrozumie prostej relacji
   drogi prąd = brak przemysłu
   brak przemysłu = brak pracy (bo brak pracy w przemyśle odbija się szybko na usługach)

   Dla niej wszystkiemu winny jest pis.
   A kto strzelał do górników?
   A kto kazał podpisywać lojalki że po otrzymaniu odprawy górnik nie wróci już do żadnej kopalni
   Czemu pomimo podjęcia 13.012009 uchwały w sprawie budowy EA PO nie zrobiło nic w tym temacie?
   EA nie pasowała? O.K. To czemu kasa na aquaparki i inne bzdury była a na budowę nowych bloków energetycznych – gazowych, słonecznych, wiatrowych (wszystko jedno – nowych! )

   Co naprawdę nie wiedzieli nic o tym w jakim stanie jest polska energetyka?
   Co nie wiedzieli po co godzili się na system ETS z których i PO i PIS wyciągnęli tyle kasy że dwie EA powinny już stać?

   Ale nie to za trudne pytania dla wołomińskich gamoni. Gamoni którzy potem glosują na takich samorządowców jakich mamy

 5. Wygaszony piec, zgaszone miasto… Ostatnie lata dają prosta odpowiedź „Kto ostatni gasi światło?”.. choć nie, będą inni. może coś jeszcze wycisną dla siebie.. To jeszcze chwilę potrwa totalny upadek, a potem… Kogo to, kogo mieszkańcy, kogo Wolomin u schyłku .. Może ktoś to kupi, całość, łącznie z ogrodowa, za psi grosz… Znamienity pomnik piesa już jest..Taka uprawniona opinia. Niemiło jest..

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj