Taxi dla seniorów też w Wołominie

18

Wołomińska Taxi Senior wreszcie wystartowała. O pomyśle dotyczącym utworzenia dla seniorów z terenu gminy Wołomin specjalnej usługi przewozowej, pisaliśmy już w kwietniu br. Temat, który zrodził się m.in. w gronie Wołomińskiej Rada Seniorów uzyskał wsparcie urzędników.

Program wołomińskie Taxi Senior, podobnie jak ten, który z powodzeniem funkcjonuje już od jakiegoś czasu w Kobyłce, ma za zadanie pomóc starszym osobom, w dotarciu do m.in. placówki zdrowia czy urzędu. (…) Póki co, Taxi Senior jest programem pilotażowym i czas jego realizacji ma trwać jedynie od 7 listopada 2022 r. do 15 grudnia 2022 r., lub do czasu wyczerpania środków przeznaczonych na to zadanie.

Więcej na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

18 KOMENTARZE

 1. Internistę w przychodni zamawia się z dnia na dzień, nie można zapisać się wcześniej. Zamawianie taxi dla seniora na 3 dni przed jak nie wiadomo na ktorą godzinę i czy lekarz bedzie przyjmował w takich przypadkach niestety odpada a to są najczęstsze przypadki gdy schorowany senior potrzebuje transportu.

 2. po pierwsze jest w tekście duża „literówka” to nie jest programem „pilotażowym” tylko wyłącznie „pijarowym” ..
  ale ale to „wielki” program na hm … miesiąc chyba że zabraknie środków .. jakieś nieporozumienie .. i 3 dni wcześniej tak ?? a dlaczego nie miesiąc ?

  no ciekawe czy będą mocno umocowani uprzywilejowani seniorzy dla których nie zabraknie kasy i będą mieli pierwszeństwo i nie będą musieli 3 dni wcześniej ???

  oni , tam na tej ogrodowej, te pozytywy, moim zdaniem nic nie zrobią przecież dla ludzi, ewentualnie jakieś małe rzeczy i dużo krzyku przy tym robią , powtarzają to samo 10 razy i milion fot

  a tu sami zobaczcie od kwietnia myśleli i się nagle urodziło … taka bajka była „Pomysłowy Dobromir” tylko, że on jakoś fajne miał pomysły i rozwiązywał szybko rzeczywiste problemy ..a tu sami robią problemy a i rozwiązać nie potrafią

 3. Często senior musi do lekarza jechac nagle bo cos sie niedobrego dzieje, wysokie cisnienie albo cos z sercem. W takich sytuacjach umawianie taxi trzy dni wcześniej nie ma racji bytu. No chyba że jakis vip senior jedzie na spotkanie oplatkowe do Urzedu Miasta no to sobie może pozwolić na umowienie 3 dni wcześniej o ile sie zalapie na dana godzinę. Lepiej popracować nad dopasowaniem ztm dla emerytów by bylo wiecej przystanków i by busy nie były 3 na raz a potem 2h nic. Wiem, ze to nie jest łatwe ale wykonalne.

 4. Kolejna miniminimini akcyjka. Jak ten władze zrobią coś na miarę powiatowego miasta 20 km od stolicy to chyba osobiście zadzwonię po te taksówkę, żeby burmistrz pogratulować.

 5. O seniorów dba się tak jak dziś pod pomnikiem Piłsudskiego. Ela z kompanią pod namiotem w otoczeniu swojej kliki (oczywiście ochrona strzeże granic pomiędzy tłumem, a klubikiem wzajemnej adoracji, a 80 letni mieszkańcy są przeganiani przez panów w garniturach lub taką pyze z twarzy. Niedługo każą nosić nad sobą baldachim.

 6. I może wreszcie się seniorzy ockną i zobaczą co jest grane, że te wszystkie akcje są tylko pod publiczkę, a prawda jest zupełnie inna, burmistrz nie chodzi o to, żeby pomóc seniorom, ale o to, żeby siebie wypromować. Podobnie jak te wszystkie listy do rządu, marszałek sejmu, itp. Jak widzę ludzi piszących pod takimi postami, że za to zagłosują na burmistrz to mi ręce opadają. Naprawdę jesteście tak tępi, że nie widzicie, że to tylko słowa, pijar, nic więcej. Łapiecie się na to jak muchy na lep. Wolicie jeździć po dziurawych drogach i słuchać takich nic nie zmieniających odezw czy może zależy wam jednak, żeby miasto się rozwijało? Od pisania takich listów drogi się nie poprawią. To tylko promocja burmistrz, która ma nadzieję na stołek poza Wolominem.

 7. Listy w większości lajkuja osoby z niszowych grup. Ela pewnie zadowolona ze polubienia się sypią. Brak jej inteligencji żeby sprawdzić źródło tych reakcji

 8. Większość to urzędnicy i ich rodziny, reszta to patologia społeczna, która dała się kiełbą i kolorowym pyłkiem przekupić. Jest też trochę seniorów, co to kochają każdego bez względu na to, co robi. Na mieście się z tych listów śmieją i raczej szans w wyborach nie ma, tylko się ośmiesza, chociaż kto wie, Wołomin to stan umysłu.

 9. Panią Szanowną Elżebiete co chyba swe ukochane miasto, które tylko dzięki niej tak sie mocno ro -zwinęło, chce opuścić i iść w posły, mocno wypunktowali na twitterze… nie tylko oceniają jej stan umysłu, żałują mieszkańców ale i przytaczają takie to fakty „Wystąpienie pokontrolne NIK P/19/094 skierowane do burmistrz Elżbiety Radwan: Odsetek dziewcząt pijących alkohol w klasach trzecich gimnazjum na terenie miasta Wołomin w roku 2018: 50 procent, wśród chłopców 44,4 ” tak piszą , prawda to? Czyli jak jest ? Piją czy nie ? I kolejna „reklama” dla miasta… ech

  • No jak to , nie znasz? Miliony znają… Niemożliwe…. Fajne przemyślenia na mistrzowskim profilu, jednym takim jedynym, zmiękczonym ze zmiękczonymi, a co ciekawe o samorządzie i wolominie i jej roli w pozytywmym zrealizowanym już na 1000 % pędzie do sukcesu miasta to nic prawie … elaradwan@. 🙂 dziwne ze sie nie chwali na świat

 10. Czytałam, masakra. Miasto od lat walczy z mafijnym wizerunkiem, a teraz jest jeszcze kojarzone z taką burmistrz. Wstyd mi za nią, po prostu i jest to mega przykre, że taka osoba niszczy miasto w imię własnych interesów i aspiracji.

 11. W mieście ta pani jest spalona. Jedyna szansa to wypłynięcie na szersze wody – tam, gdzie zbytnio jej nie znają. I tam, gdzie za cały program i kompetencje wystarczy osiem gwiazdek i częste charchanie na wiadomo kogo. To może się udać, bo w czym niby jest gorsza od różnych jachir, gajewskich i defratyk?

  Fakt tylko, że w tej strategii ostatni list to strzał do włąsnej bramki. Tak łatwo obrócić go przeciw autorce. Zbyt wielu wie dlaczego.

 12. Nie wiem czy to można tak łatwo do Jachir porównać. One jednak mają trochę wyższe IQ, potrafią wiązać fakty, wchodzić w dyskusje, choć bazarowy sposób bycia na pewno je łączy. Może nie jest to najwyższych lotów, ale jednak jakaś interakcja zachodzi. A w przypadku rodzimej Jachiry mamy do czynienia z pewnego rodzaju ograniczeniem, jak sobie czegoś wcześniej nie przygotuje, to polegnie, powtarza te same wyuczone zwroty, zaczyna mówić obok tematu, jednym słowem słychać, że kilku dziesiątek w IQ brakuje.

  A co do strzału do własnej bramki, aż się ciśnie odpowiedź: jak widać można mieć dzieci, dając ostro w szyję.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj