Znów zmiana planów

1

Pomimo korekt w budżecie gmina Radzymin nadal nie może znaleźć wykonawcy, który w rozsądnej cenie podjąłby się rozbudowy szkoły w Nadmie, dlatego burmistrz postanowił zrealizować swoje plany w inny sposób. Na ostatniej sesji poprosił radnych, by zgodzili się zabezpieczyć w Wieloletniej Prognozie Finansowej gminy 85 mln zł, przeznaczonych na program modernizacji infrastruktury oświatowej, w tym: 50 mln zł na szkołę w Nadmie i 35 mln zł na przebudowę Szkoły Podstawowej nr 2.

Choć kwota 85 mln zł zostałaby zabezpieczona w budżetach kolejnych lat (2025-2030), inwestycje rozpoczęłyby się znacznie szybciej. Zastosowany w tym wypadku model realizacji inwestycji z odroczoną płatnością sprawdził się już w tej gminie przy budowie kanalizacji sanitarnej oraz przy modernizacji centrum medycznego (miała ona miejsce już ponad 10 lat temu, ale ostatnie płatności z tego tytułu gmina ponosi dopiero w tym roku). – Kluczowym założeniem tej propozycji jest oderwanie postępów prac na budowie od terminów płatności. Ani w przyszłym roku, ani w 2024 nie jestem w stanie wygenerować dodatkowych środków finansowych, które pozwoliłyby na rozstrzygniecie przetargu, stąd poszukiwanie innych rozwiązań – mówił na sesji burmistrz. (…)

Więcej na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

1 KOMENTARZ

  1. Jakiś czas temu popularne było określenie „rolowanie długu”… ale w tym przypadku w Radzyminie to na pewno coś jednak bardziej odpowiedzialnego i przemyślanego, a nie po prostu kreatywna księgowość 😉

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj