Tu bije patriotyczne serce

0

– Radzymin to miasto, gdzie zawsze bije serce patriotyczne – przyznał obecny na piątkowych uroczystościach Narodowego Święta Niepodległości wiceminister Piotr Uściski. W tym roku weekendowym obchodom w Radzyminie towarzyszyło szereg wydarzeń o tematyce narodowej.

Świętowanie rozpoczęto już w czwartek, wieczorem patriotycznym w Miejskiej Sali Koncertowej, zorganizowanym przez Towarzystwo Przyjaciół Radzymina.
W piątek 11 listopada zainicjowała je natomiast uroczysta msza święta za Ojczyznę w Kolegiacie Radzymińskiej, a następnie goście przeszli na pl. T. Kościuszki. Tam zaśpiewano hymn RP, a następnie głos zabrał burmistrz Radzymina Krzysztof Chaciński. Zwracając się do zgromadzonych  na placu mieszkańców, przedstawicieli jednostek samorządowych i organizacji, wspomniał przy okazji o niepodległości ekonomicznej. – Niepodległość ekonomiczna jest wtedy, kiedy senior nie musi wybierać między ogrzewaniem a lekami, a rodzic nie musi wybierać między ubraniem dziecka a nakarmieniem go. I wreszcie wtedy, gdy miesiąc skończy się szybciej niż wypłata. Niestety, nadchodzi kryzys, przychodzą trudne czasy wyrzeczeń i zaciskania pasa. Nadchodzi czas utraty niepodległości ekonomicznej przez dużą część Polaków, a od tego już tylko trochę do faktycznej utraty niepodległości – zapowiadał Krzysztof Chaciński. (…)

Więcej na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj