Tak się zmieni centrum Radzymina

1

Jak informuje burmistrz Radzymina, gmina zrobiła kolejny krok ku temu, by centrum miasta odzyskało swój dawny blask. – Był konkurs urbanistyczny, liczne konsultacje i żmudne projektowanie oraz trudne uzgodnienia z konserwatorem zabytków. Dziś podpisałem dokumenty przetargowe na wyłonienie wykonawcy pierwszego etapu rewitalizacji parku i skweru przy Dębie Wolności – poinformował w połowie grudnia Krzysztof Chaciński. Prace przy parkach rozpoczną się wiosną.

Przypomnijmy, że przebudowa i rewitalizacja historycznego centrum miasta Radzymin obejmuje wykonanie dwóch parków miejskich oraz otaczających je dróg: ul. Konstytucji 3 Maja, Droga przy Kościele, ul. POW wraz ze skrzyżowaniami z drogami ul. Kilińskiego, Strzelców Kaniowskich, R. Traugutta i S. Batorego. Na terenie parków przewidziano budowę alejek pieszych i rowerowych, prowadzących do stref rekreacji, zabawy, odpoczynku oraz do miejsc pamięci.

W projekcie podkreślona została również Droga Golgoty mieszkańców Radzymina, która rozpoczyna swój bieg w rejonie zabytkowego kościoła. Nowy, funkcjonalny układ obejmuje trasę historyczną z licznym ekspozytorami. Ścieżka historyczna rozpoczyna się przy pawilonie kawiarni, a jej początek wyznacza element interaktywny w postaci słupa reklamowego o tematyce historycznej.

Na terenie parków zostanie wykonane nowe oświetlenie, niezbędne sieci i przyłącza.

W parku przy urzędzie powstaną również aneksy wypoczynkowe z ławkami, izolowane od ulicy niską zielenią ozdobną w postaci krzewów i traw oraz miejsca na stojaki rowerowe. (…)

Więcej na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj