Będzie urazówka dla dzieci

7

Na czwartkowym posiedzeniu Rady Powiatu Wołomińskiego rozmawiano o rozbudowie i modernizacji Szpitala Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Wołominie, które miały miejsce w latach 2018-2022. Wśród wielu pozytywnych informacji znalazły się też przykre, postrzegane jako akt złej woli.

Dyskusję na sesji rozpoczął starosta Adam Lubiak informując radnych, że w ostatnich 4 latach, oprócz rozbudowy szpitala o dwa budynki, Starostwo sfinansowało szereg remontów w obecnej siedzibie m.in.: Szpitalny Oddział Ratunkowy (SOR), Nocną i Świąteczną Pomoc Lekarską, Oddział Chirurgii, Oddział Neurologii, Oddział Okulistyki, wymianę 2 wind i remont głównej klatki schodowej z PPOŻ, a także modernizację parkingu od strony ul. Gdyńskiej.

Środki własne powiatu w tej kadencji przeznaczone na szpital przez Starostwo przekroczyły 44 mln zł.

Z budżetu państwa wpłynęła dotacja w wysokości 38 mln zł, która pozwoliła m.in. na budowę dwóch budynków: A i B. Następnie z budżetu państwa wpłynęły jeszcze dodatkowe 22 mln zł, co łącznie w tej kadencji daje sumę 104 mln zł, przekazaną na modernizację tej placówki.

Jeden z nowych budynków, oznaczony jako B zostanie otwarty w styczniu. Znajduje się w nim m.in. kilkanaście poradni specjalistycznych, poradnie dla dzieci, ośrodek zdrowia oraz najnowocześniejszy w regionie zakład rehabilitacji.

Szczegóły zmian i plany na przyszłość tej największej w powiecie placówki leczniczej ujawnił obecny na sesji dyrektor szpitala Grzegorz Krycki. Jak mówił, wołomińska placówka ma II stopień referencyjności i takich szpitali w woj. mazowieckim jest 7. W naszym brakuje co prawda takich oddziałów jak gastroenterologia, urologia, kardiologia czy otolaryngologia, ale na razie w budynku nie ma dla nich miejsca. – Musimy się skupić i zaproponować państwu takie oddziały, które na pewno będą mogły funkcjonować i wyjść naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców – mówił dyrektor. (…)

Więcej na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

7 KOMENTARZE

  1. Genialnie, jeżeli byłby większy zakres usług dla dzieci. Mój synek ma poważny problem z przewodem pokarmowym i za każdy razem, ataki są najczęściej w środku nocy, jesteśmy odsyłani z naszego szpitala na Niekłańską, żeby dla pewności zrobić usg brzucha, bo być może tym razem to wyrostek. Po kilku takich akcjach już mam dość tych wycieczek i tego tłumaczenia, dlaczego takiego prostego, można powiedzieć podstawowego badania, nie można wykonać w szpitalu w Wołominie. Mamy naprawdę dobrych i chętnych do pomocy lekarzy na pediatrii, tylko chyba sprzętu brakuje?
    Nie wspominając już nawet o lataniu do Warszawy z każdym podejrzeniem złamania czy koniecznością zszycia palca. Trzymam mocno kciuki za większy zakres usług dla najmłodszych.

  2. Brawo. Dobra bardzo dobra decyzja starosty ALubiak i rady powiatu. I kupa kasy pozyskana rządowa….Tylko ze najlepsze jest to, zgadnijcie kto sie będzie tym najbardziej chwalił, podepnie po prostu? No nie wiem, ale to byl kiedyś, postulat przedwyborczy pani Elzbiety Radwan, o ile pamiętam. No i masz… Już po 8 latach „załatwiła”,”dzieki nam” „spełnia obietnice”… I fb hula, lajki są, serduszka itp. .. Czy tak będzie? Kto wie?, No taki „kradziony” pr można szybko zdławić tylko trochę wysiłku ze strony starostwa

  3. Jazda w nocy z dzieckiem taksówką na dyżur na Niekłańskiej z powiatowego miasta gdzie jest szpital to było chore. Nigdy nie zapomnę.

  4. BER dała radę i bedzie.. . Trochę to. zajęlo i bez wkładu własnego ale jest.. Pomyśł był? Był. Kogo? Hmm.. Czyli kto rządzi no kto. . I teraz promo nowa.. POZYTYWNY WOŁOMIN wraz z BER na księżyc!!!!! Pierwsi na zawsze! Na stałe już… za te 170 miliomów to można całą ekipę wysłać tam w kosmos 🙂

  5. Echu, jestem jak najbardziej za. Za tą całą obłudę, kłamstwo, fałsz, udawanie kochających cały świat, a tak naprawdę niszczący innych dla satysfakcji. Im dalej, tym lepiej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj