Trudna decyzja władz Zielonki

2

Od wielu lat trwa dyskusja na temat organizacji ruchu samochodowego po otwarciu drugiego tunelu pod torami w Zielonce. Ponieważ inwestycja dobiega końca, najwyższy czas podjąć ważne decyzje i przekonać do nich mieszkańców.

Na łamach Wieści niejednokrotnie pisaliśmy już o decyzji zielonkowskich samorządowców, by zamknąć dla ruchu ulicę Staszica i przekierować kierowców w inną część miasta. Ponieważ w ostatnim czasie pojawiło się wiele komentarzy i pism do urzędu na temat planowanej organizacji ruchu drogowego w bezpośrednim sąsiedztwie II tunelu, burmistrz Zielonki zdecydował się zaprosić mieszkańców do obejrzenia prawie dwugodzinnego wystąpienia internetowego. Dokładnie wyjaśnia na nim harmonogram dyskusji i przyjętych ustaleń, dotyczących zamknięcia ulicy dla ruchu samochodowego na odcinku od ul. Leśnej do ul. Kopernika, a także uwarunkowania miasta w zakresie istniejącej i przyszłej infrastruktury drogowej.

Jak mówił w nagraniu burmistrz Kamil Iwandowski, powstająca nowa przeprawa pod torami łącząca ulice Inżynierską z Leśną, już niedługo będzie drugim w mieście strategicznym, bezkolizyjnym połączeniem dwóch części miasta, rozdzielonych torami kolejowymi.

– Analizowaliśmy szereg argumentów, jak również zmiennych i braliśmy pod uwagę konsekwencje, które może przynieść właśnie taka decyzja, która była wskazywana w latach poprzednich. W tym przypadku nie ma prostego rozwiązania i nic co wydaje się lakonicznie proste czy zero-jedynkowe, takie proste i łatwe nie jest. Podejmując decyzję o zamknięciu ul. Staszica od Leśnej do Kopernika braliśmy przede wszystkim pod uwagę korzyści i straty lub też uniedogodnienia, które może przynieść taka lub inna decyzja – rozpoczął wystąpienie burmistrz.

Tunel to kontynuacja działań związanych z wyprowadzeniem ruchu tranzytowego z centrum miasta. Działania w tym kierunku podejmowane były przez wszystkie kadencje samorządu i obejmowały: (…)

Więcej na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

2 KOMENTARZE

  1. Bo to nie jest problem, tylko nagrzany temat przez byłą przewodniczącą rady we współpracy z jedną z partii, jako aferę, żeby wybić się czymś do kolejnych wyborów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj