W Tłuszczu bezpieczniej

0

W miniony piątek uroczyście otwarto bezkolizyjne skrzyżowanie nad linią Warszawa – Białystok. Mowa o wiadukcie nad torami, który całkowicie zmienił krajobraz miasta.

200-metrowym wiaduktem poprowadzona jest droga wojewódzka nr 634, łącząca m.in. Warszawę z Tłuszczem. Obok jezdni (po jednym pasie ruchu w każdą stronę) znajduje się chodnik i ścieżka rowerowa. Dostęp ułatwiają pochylnie i winda oraz oznakowania dla osób niewidomych i niedowidzących. Na ponad kilometrowym odcinku przebudowano ulice i dojazdy oraz dwa ronda. Długość wiaduktu wraz z drogami dojazdowymi to ponad 1 km. Wartość realizowanych robót to 39,2 mln zł brutto. Budowa była realizowana przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. oraz współfinansowana ze środków instrumentu CEF „Łącząc Europę”. Wykonawcą prac było Przedsiębiorstwo Usług Technicznych INTERCOR Sp. z o.o.

– Budowa linii Rail Baltica przynosi wymierne rezultaty mieszkańcom i podróżnym, a bezkolizyjne skrzyżowania zapewniają sprawny ruch kolejowy i drogowy. Na mazowieckim odcinku budujemy łącznie dwanaście wiaduktów i przejść podziemnych. Dzięki już zrealizowanym i aktualnie prowadzonym inwestycjom sukcesywnie zwiększamy bezpieczeństwo na trasie ważnej dla regionu i w ruchu międzynarodowym – powiedział w czasie otwarcia Arnold Bresch, członek zarządu – dyrektor ds. realizacji inwestycji PKP Polskich Linii Kolejowych S.A.

Jak zauważył Piotr Uściński, sekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju i Technologii, z perspektywy wiaduktu można teraz oglądać panoramę Tłuszcza. – To dobrze wykonany obiekt. Oby służył bezpiecznie przez długie setki lat – mówił do zgromadzonych dodając, że poprzednie rządy nie poradziły sobie z tą inwestycją.  (…)

Więcej na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj