Ruszyła budowa nowoczesnej sortowni Poczty Polskiej

7

Obiekt powstaje w Ciemnem przy ul. Logistycznej. Centrum dystrybucyjne będzie miało powierzchnię ponad 50.000 m2 i uruchomione zostanie do końca listopada 2023 roku. W środę 7 grudnia odbyła się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod budowę nowej hali, w której wziął udział m.in. sekretarz stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych, nadzorujący Pocztę Polską Jan Kanthak.

Obiekt zostanie zrealizowany przez Panattoni, lidera nieruchomości przemysłowych w Europie. Jak deklarowali w Radzyminie członkowie Zarządu Poczty Polskiej – prezes Krzysztof Falkowski i wiceprezes Andrzej Bodziony, PP podejmuje szereg działań zmierzających ku unowocześnieniu obecnej sieci logistycznej oraz umaszynowieniu, co w perspektywie najbliższych lat pozwoli spółce na dalszy rozwój biznesu w obszarach KEP (kurier, paczka, ekspres), e-commerce i usług logistycznych.

– Pozyskanie nowego obiektu logistycznego bezpośrednio w obszarze Warszawy umożliwi obsługę rosnącego wolumenu przesyłek paczkowych i paletowych oraz automatyzację procesów logistycznych. Przełoży się także na wzrost efektywności całej sieci logistycznej Poczty Polskiej. Wzrost wydajności sieci logistycznej poprawi standardy świadczonych usług, a w szczególności ich terminowość oraz pozwoli na optymalizację kosztów opracowywania przesyłek. Dodatkowo stanowić będzie istotną korzyść z punktu widzenia ergonomii i organizacji pracy – podkreśla Krzysztof Falkowski, prezes zarządu Poczty Polskiej. (…)

Więcej na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

7 KOMENTARZE

  1. Brawo Radzymin!!!!! Kolejna inwestycja na ich terenie.
    W herbie wołmina widnieje orzeł, oraz koło zębate z ogniem w środku.
    Czy istnieje możliwość zastąpienia orła zdechłym kotem a koła zębatego – stertą starch desek kawałkiem połamanego asfaltu , albo schodzonym starym kapciem?????

  2. Niech Radzymin poważnie pomyśli nad pełnym ciągiem pieszo-rowerowym przy drodze 635. To co się tam dzieje na odcinkach bez trasy dla pieszych i rowerów to horror. Co roku kilka tragicznych wypadków. Niech Burmistrz i Radni wsiądą na rowery i przejadą sobie odcinek między Ciemnem i Nowinkami by poczuć skalę zagrożeń.

  3. Mark, w Wołominie na pewno się nie da nic zrobić. Gdyby obecna ekipa tyle energii wkładała w szukanie rozwiązań co w szukanie problemów Wołomin wyglądałby zupełnie inaczej. Motto: znajdziemy problem na każde rozwiązanie. Tylko się tak zastanawiam, dlaczego wszędzie indziej da się coś zrobić, a w Wołominie nie. W czym np. Strachówka czy taki Wyszków ma lepsze warunki? Zła energię pseudopozytywni na miasto ściągaja? Zły los się uwziął na to miasto?

  4. Eee co tam rozwój gospodarczy, po co to komu.. Wołomin za tzw. żądów Pani BER ławeczkami stoi, to jest to, przecie taka wielka sortownia to tylko jedynie miejsca pracy, podatki, honor dla miasta a po co to im. Swoje juz mają. Tylko klopot. Trza coś negocjować, chcieć, mieć układy z rządem, ofertę a nie same anty, durne słabe jąkane występy przed zaprzyjaźnionymi mediami, hm nawet tego nie umiejo, a na ławeczce to sie usiądzie, królowa se, poczeka na peany i uklony. I zaraz na fb ogłosi sukces. I znów znajdą sie dziękujacy…i w koło. Tylko gdzie rozum? To poddanie sie słabemu siermieżnemu PR rodem z komuny.. W Wołominie sukcesem ekipy pozytywnych jest wybieg dla psów, na uboczu, składający sie z pięciu desek… No i jeszcze ta wielka, „mocna” polityka prowadzona na.. Twitterze. Tylko raczej. Naprawdę ktoś to czyta poza pozytywnymi? Kogo obchodzi jej zdanie?. Żenua. wedle mnie. Traga? Czy sukcesik? Jakie wasze zdanie? Chce Pani do europarlamentu cxy nie? Szanse?

  5. za nieróbstwo stracony czas,brak pomysłów na rozwój, za niewykorzystanie unijnych funduszy, za przetracenie naszych pieniędzy, za wpędzenie miasta i powiatu w gospodarczy i społeczny niebyt – te cztery ostatnie ekipy powinny wspólnie i w porozumieniu – tak jak wspólnie tworzyły jeden układ władzy – gnój wyżucać z obór albo rowy czyścić – po dzień sądu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj