Jady – Jadowo – Jadów

0

 1 stycznia 2023 r. na mapie Polski pojawiło się 15 nowych miast, w tym Jadów. Z tej okazji właśnie w nowym mieście na mapie powiatu odbyła się huczna uroczystość odzyskania praw miejskich, którą rozpoczęła msza św. w Sanktuarium w Jadowie i okolicznościowe przemówienia. Niecodzienne świętowanie uatrakcyjnił też koncert Stanisława Soyki oraz pokaz fajerwerków. Wcześniej, bo w ostatnich dniach grudnia, wójt Dariusz Kokoszka uczestniczył w uroczystości nadania praw miejskich z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego. (…)

Czy w związku z nadaniem praw miejskich od 1 stycznia zmieniło się w jakimś stopniu życie mieszkańców Jadowa? Odczuli w jakikolwiek sposób tę zmianę?

– 1 stycznia zaprosiliśmy mieszkańców do wspólnego świętowania przywrócenia praw miejskich dla Jadowa. Po uroczystej Mszy św. wspólnie uczestniczyliśmy w koncercie Stanisława Soyki, po którym odbył się pokaz fajerwerków. Tym hucznym rozpoczęciem nowego roku chcieliśmy dać naszym mieszkańcom sygnał, że pewne zmiany nastąpiły. Nie wpływają one jednak bezpośrednio na życie mieszkańców. Dokumenty osobiste, w tym dowody tożsamości, akty własności nieruchomości itd. nie wymagają wymiany. Również opłaty takie jak wysokość podatków, stawki za wywóz odpadów nie są w żaden sposób powiązane ze zmianą statutu miejscowości.

Jakie zmiany w związku z tym faktem odczują oni w najbliższych miesiącach? (…)

Więcej na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj