Opóźnione odwierty

21

Co z poszukiwaniem wód termalnych w Wołominie? Realizacja odwiertu geotermalnego na terenie wołomińskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji „Huragan” miała rozpocząć się pod koniec 2022 r., jednak odwiertu nadal nie ma. Dlaczego?

W październiku ubiegłego roku zorganizowane zostało specjalne spotkanie, podczas którego rozmawiano o szczegółach tej inwestycji. Jak wówczas zapowiadał wiceburmistrz Wołomina Łukasz Marek:Odwiert potrwa przez kilka miesięcy. To będą duże uciążliwości dla mieszkańców, głównie ze względu na hałas i natężenie pyłu. Odwiert będzie się składał z dwóch części i mówimy tu o głębokości 1600 – 1770 m. Następnie nastąpi etap badawczy. Będziemy analizować próbki, po to by uzyskać optymalną głębokość i walory tej wody, która znajduje się pod terenem OSiR”.

Planowano początkowo, że prace rozpoczną się pod koniec listopada. Tak się jednak nie stało (…)

Więcej na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

21 KOMENTARZE

 1. Mogą być uciążliwe dla mieszkańców, zwłaszcza, jak zaczną się sypać okoliczne bloki, które termin przydatności do użycia mają już dawno za sobą, o basenie nie wspominając. Się seniorzy ucieszą.

  Czy w tej gminie nie można by było zacząć od inwestycji potrzebnych mieszkańcom? Od remontów dróg, budowy sieci kanalizacyjnej, rozwiązania problemu wysypiska i wiecznego smrodu z różnych źródeł?

 2. Pozyskiwanie środków w Wołominie leży. Jedyna kasa jaka była do wzięcia , bo nikt inny jej nie chciał była na odwierty. I tym sposobem, żeby uratować wizerunek (podratować) Eli jako sprawnego menadżera wzięli kasę która przyda się tylko do zrobienia PR w oczach naiwniaków.

 3. Oczywiście, że tak. Nie pierwszy raz Wołomin wziął coś, co nie miało szans na realizację. Takich gniotów już kilka było. Ale zawsze można napisać na fejsie, że się super kasę pozyskało, dzięki sprawnemu zarządzaniu, wysiłkowi, itp.

 4. Tylko co z tego- jak efekt na kolejne -1 ?
  Kolejna kicha , strzał w stope- a nawet defraudacja. Bo zmarnowanie pinionchów w tym miejscu- nic nikomu nie da prócz firmie która te odwierty porobi- choć- sama wie- że to marnotrawstwo czasu urządzeń i pieniędzy- które zainwestowane gdzieś na linii przemyśl – poznań szczecin- mogłyby rzeczywiście przynieść kudziom pożytek.
  Zastanawia mnie tylko, czy ktoś jeszcze ” kupi” te elcyne fantomowe inwestycje? Są tacy debile?
  Bo z kim bym nie gadał- baba jest skończona – żywy samorządowy trup- razem z tymi pociotkami syfkami rikardami mikulami, wjatrami …..
  Ludzie zaczynają dostrzegać różnice w życiu we wołmińcu i w innych gminach wokół wawy. Tym bardziej że sporo osób robi w wawie z konieczności- bo nie potrafiąc kraść- trzeba pracować- no a tu – normalnej pracy przecież nie ma- więc w wawie spotykają sie różni ludzie z różnych rejonów i gmin….
  Oby ta śnieżna kula wymiany informacji i poglądów nie stopiła sie do wyborów.
  Bo siedzieć kolejne kadencje w tym zakiździajcu… który młody człowiek to zniesie?

  • A te wody termalne ciepłe fajne odmładzające i dobre do drinka to nie mijali iść tylko w dwa miejsca?? Na Ogrodowa do nowej strefy spa ma zapleczu i wprost do domu, bo nowa wanna z bąblami zamówiona? I taki zonk? Opóźnienie? Niemożliwe. Ja to bym to opisał na Twitterze, oskarżył rząd, ze dywersja, ze węgiel jest ale za tani ale tej wody nie ma i wszystko. I like by było tyle. I znów punkty. I prawdziwa tv. I wywiady z kartki… Pewny Senanator za chwilę….. Nie no jajka se robię :))) satyra taka 🙂

 5. Elizabeta i pozytywni to jest taki polski PiS. Popierają ich ci kumaci inaczej, których można zmanipulować, którzy nie sprawdzają źródeł podawanych przez urząd informacji, nie są w stanie ich porównać do danych z innych samorządów. Jednym słowem obecną burmistrz popierają ludzie, którzy nie potrafią samodzielnie myśleć. Też wśród znajomych mam samych przeciwników Elizabety, ale moi znajomi myślą, analizują, sprawdzają, nie dają się złapać na te manipulacyjne gierki. Ich te urzędowe newsy albo bawią albo wkurzają. I nigdy jeszcze nie spotkałem człowieka, który by uważał, że festynik, dzwonek i miniminitężunia są ważniejsze od porządnej drogi i infrastruktury w mieście. Ale skoro posty burmistrz ktoś lajkuje to musi gdzieś w Wołominie istnieć zagłębie ślepych intelektualnych kalek.

 6. Szanowni Państwo, więcej optymizmu! Rozmawiam z ludźmi w Wołominie i wszyscy wiemy, że żadne inne miasto podwarszawskie nie rozwija się w takim tempie jak Wołomin. W tym temacie wszyscy się zgadzamy.

  • Wszyscy. Zgadzamy. To jasne. Echh…przecie nie ma na całym świecie takiego sukcesu, rozwoju i takich superowych naj wszystkich, dzwonów, tych „pozytywnych serii 1, 2, 3..” i dalszych serii radnych i władz. Nie ma. Tylko El. Hurra 🙂 Tylko tu. Enklawa. Turyści przyjadą..

 7. W takim tempie jak Wołomin to trudno się rozwijać, to fakt, zwłaszcza 30 km od stolicy. To trzeba umieć. To nie rozwój to recesja.

 8. Panie ” radny”
  Nie rozwija – a Zwija
  Nie postęp – a regres
  I radny- jeszcze pare miesięcy – bo na bipie wisi lista radnych – którą zabiore ze sobą na wybory. I NIC mnie nie obchodzi z jakiego stowarzyszenia parti czy bandy – jesteście- nie zagłosuje na NIKOGO z tej listy udańców . Ani z tej ani z poprzednich kadencji….
  – Amen .

 9. A te wody termalne ciepłe fajne odmładzające i dobre do drinka to nie mijali iść tylko w dwa miejsca?? Na Ogrodowa do nowej strefy spa ma zapleczu i wprost do domu, bo nowa wanna z bąblami zamówiona? I taki zonk? Opóźnienie? Niemożliwe. Ja to bym to opisał na Twitterze, oskarżył rząd, ze dywersja, ze węgiel jest ale za tani ale tej wody nie ma i wszystko. I like by było tyle. I znów punkty. I prawdziwa tv. I wywiady z kartki… Pewny Senanator za chwilę….. Nie no jajka se robię :))) satyra taka

   • No i nic nie robię. Szczerze się do zdjęć, z Bajewskim lajkuje posty żeby szefowa w spokoju uśpiona dalej pozowała do zdjęć i trwam. Z trwania uczyniłem sztuke, zawstydzam w tym karaluchy i niejednego szczura. Więc błagam, nie ucz mnie czekania

  • Trochę jak podróż za jeden uśmiech. Zgubił honor, ale jakoś dojedzie. Kiedy będzie spotkanie mieszkańców Duczek, Zagościńca i Lipinek w sprawie budowy tunelu? Ale spotkanie z PKP, bo z urzędem to nie ma sensu. Od ponad dwóch lat wiedzieli, co się dzieje i nie raczyli mieszkańców, których domy są planowane do wyburzenia poinformować o planach. Żenada nie urząd. Już lepiej było pominąć w rozmowach ten pseudotwór do brania kasy za nic.

 10. Ale jak już wytryśnie… to będzie feta ze hoho.. Same uśmiechy i błogość. Nawet z pomorskiego przyjadą sprawdzić czy morza nie wyssie tu.. Bo i tężnie i morze (plaża wolomin na huraganie już była, obłożenie straszne 🙂 ) to sukces gwarantowany 🙂 już zresztą kiedyś w opracowaniach pisali chyba? że wwl nad morzem i o ziści się 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj