Gdzie w Wołominie wyrobić zieloną kartę lub kupić ubezpieczenie graniczne?

0

Planujesz podróż za granicę samochodem? Sprawdź zatem, jakie ubezpieczenie komunikacyjne powinieneś wybrać. W zależności od tego, gdzie się wybierasz, konieczne będzie wyrobienie zielonej karty lub zakup polisy granicznej dla pojazdu. Dotyczy to podróży poza teren Unii Europejskiej. Dowiedz się, gdzie w Wołominie wyrobisz Zieloną Kartę lub ubezpieczenie graniczne.

W jakich państwach potrzebna będzie Zielona Karta?

Jeśli planujesz podróż do państwa na terenie Unii Europejskiej lub Europejskiego Stowarzyszenia Wolnego Handlu, wystarczy zabrać ze sobą obowiązujące w Polsce potwierdzenie polisy OC. Natomiast Zielona Karta będzie wymagana podczas jazdy samochodem po:

 • Albanii,
 • Azerbejdżanie,
 • Białorusi,
 • Izraelu,
 • Iranie,
 • Maroko,
 • Macedonii Północnej,
 • Mołdawii,
 • Rosji,
 • Turcji,
 • Tunezji,
 • Ukrainie.

Zieloną Kartę wyrobisz w towarzystwie ubezpieczeniowym, w którym masz wykupione OC. Koszt dokument w dużej mierze zależy od długości podróży za granicą, miejsca użytkowania pojazdu, a także historii ubezpieczeniowej.

Ubezpieczenie graniczne – kiedy trzeba je wykupić?

Ubezpieczenie OC graniczne będzie niezbędne, gdy planujesz podróż do państwa znajdujących się poza obszarem UE, EFTA i gdzie zastosowanie ma Zielona Karta. Taka polisa komunikacyjna pozwala na zabezpieczenie się przed finansowymi następstwami likwidacji szkód drogowych. Taka polisa przyda się także wtedy, gdy zapomnisz lub nie zdążysz wyrobić Zielonej Karty

Koszt ubezpieczenia OC granicznego jest zależny od kilku czynników.

Okres trwania polisy

Taką polisę jest dostępna na okres od minimum 15 dni do nawet do 12 miesięcy. Przy dłużej trwających ubezpieczeniach istnieje możliwość otrzymania korzystniejszej wyceny za składkę.

Historia szkodowości

Przy zakupie polisy TU bierze pod uwagę także historię ubezpieczonego. Jeśli dotychczas nie spowodował szkód komunikacyjnych, możesz liczyć na niższą składkę.

Miejsce użytkowania

Znaczenie ma także miejsce, gdzie będzie użytkowany samochód. Ubezpieczenia graniczne wyróżniają pod tym względem 7 stref.

Rodzaj pojazdu

TU bierze pod uwagę także, jaki rodzaj pojazdu będzie ubezpieczony – osoby czy ciężarowy, w jakim roczniku, modelu, marce czy mocy silnika. W tej kwestii brane są pod uwagę także statystyki dotyczące kolizji z udziałem konkretnych aut.

To kilka najważniejszych aspektów, które mają wpływ na koszt ubezpieczenia granicznego. Warto wiedzieć, że polisy komunikacyjne o tym samym zakresie, ale z innych TU mogą różnić się wysokością składki.

Gdzie kupić ubezpieczenie OC graniczne?

Jeśli wjeżdżasz na teren państwa, w którym krajowe OC nie obowiązuje, należy bezzwłocznie po przekroczeniu granicy wykupić polisę graniczną. Warto jednak zrobić to wcześniej, najlepiej jeszcze przed podróżą. Korzystne oferty na ubezpieczenie OC graniczne znajdziesz przez internetowe porównywarki. Wystarczy poświęcić kilka minut na wypełnienie krótkiego formularza, aby uzyskać propozycje od wielu TU. Dzięki porównaniu ofert na OC graniczne wybierzesz najkorzystniejszą polisę dla siebie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj