Na razie parking zostanie

3

Gmina Wołomin zdecydowała się skorzystać z prawa pierwokupu terenu położonego w centrum miasta. Atrakcyjna działka po dawnym markecie Globi przez ostatnie lata służyła jako nieformalny parking. Jakie plany wobec niej mają teraz włodarze Wołomina? Zapytaliśmy o to wiceburmistrza Dariusza Szymanowskiego.

Jakie konkretnie plany mają władze Wołomina odnośnie wspomnianej działki?

– Skorzystanie z prawa pierwokupu przywróciło teren po Globi gminie Wołomin. Dzięki tej decyzji zyskaliśmy cenny czas na znalezienie najlepszego możliwego sposobu na wykorzystanie tego terenu z korzyścią dla mieszkańców gminy Wołomin. Pomysły na zagospodarowanie działki na pewno będą konsultowane z mieszkańcami. Na zrealizowanie najlepszego pomysłu potrzebne też będą środki finansowe, a zyskany czas pozwoli na ich skuteczne poszukiwanie.

Proszę powiedzieć jakich przesunięć w budżecie gminy trzeba było dokonać aby wygospodarować środki finansowe na zakup nieruchomości po Globi? (…)

Cały artykuł przeczytasz na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

3 KOMENTARZE

  1. Prawo pierwokupu Gmina miała zapewne od zawsze gdyż grunt był oddany PSS Społem w użytkowanie wieczyste – dlaczego dopiero teraz skorzystała z tej możliwości? Teraz mydlenie oczu że kupiliśmy cenny czas. I kolejne 10 lat będą się niemoty zastanawiać co tam zrobić i w sercu miasta nadal będzie prowizorka czyli plac pełen aut. A ten można spokojnie zrobić przy Żelaznej wzdłuż torów – ale nie – to jest za trudne bo z PKP trzeba się dogadać.
    Weźcie się Burmistrzu Sz. do konkretnej roboty bo póki co to to miasto się sypie, za waszej kadencji wyjątkowo to widać.

  2. Prowizory są najlepsze. Bez końca można ładować w takie miejsca chajs- i zawsze będzie to miało swój przewidywany cel. Zawsze przez chwile będzie lepiej – na chwile- a później- znów przetarg na doraźne poprawy i utrzymanie…
    Tak trzymać !!
    Niejedna chałupa z takich rzeczy stoji !

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj