Koniec doceniania dziadostwa

6

19 kwietnia w Wołominie gościł Władysław Kosiniak-Kamysz. Podczas spotkania z sympatykami, prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego dużo mówił o aktualnej sytuacji gospodarczej kraju. Ogromnie istotnym tematem była chociażby kwestia importu zboża z Ukrainy.

– Pomoc dla Ukrainy tak! Ale nie kosztem polskich rolników, gospodarki, przemysłu rolno-spożywczego. Musi to wszystko mieć ręce i nogi. Pomoc, która uderza w swoją gospodarkę nie jest efektywna. Na Ukrainie nie ma rolnictwa indywidualnego. Tam są wielkie organizacje biznesowe. Nie mówimy, że zatrzymanie jakichś produktów na granicy to będzie zablokowanie pomocy. Nie, Polska zrobiła najwięcej na świecie. Chciałbym żeby za kilka miesięcy, mam nadzieję po wygranej wojnie przez Ukrainę, bo to jest w interesie racji stanu Polski, nie było tak jak zawsze, czyli my byliśmy pierwsi z pomocą, a Francuzi i Niemcy pojadą pierwsi odbudowywać Ukrainę. Oczekujemy działań w sprawie bezpieczeństwa żywnościowego i to nie pozorowanych i udawanych. Od rządu oczekujemy zatrzymania autentycznego niekontrolowanego wwozu produktów rolnych i spożywczych do Polski, bo nie znamy ich jakości. Oczekujemy natychmiastowego eksportu nadwyżki zboża, a sięga ona od 7 do 9 mln. Mamy propozycje rozwiązań w tej sprawie. Oczekujemy, że zboże, które nie spełnia jakości zostanie przebadane i wyeliminowane z rynku, żeby wszystkie gospodarstwa domowe, wszyscy mieszkańcy mogli czuć się bezpiecznie, że kupują mąkę zawsze najwyższej jakości. To jest obowiązek państwa – mówił.

Zbliżające się wybory parlamentarne będą niezwykle ważne, co też zostało zaakcentowane podczas spotkania. Sporo mówiono również o konieczności zmiany władzy. (…)

Cały artykuł przeczytasz na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

6 KOMENTARZE

  1. Jak to dlaczego? Bo burmistrz jest z PSL i nawet każdy, kto kiedyś na PSL głosował teraz nie pójdzie na spotkanie z PSL. Zawsze głosowałem do Kosiniaka-Kamysza, ba, nawet Trzaskowski wydawał mi się logicznym gościem, ale teraz jak patrzę na ich twarze to widzę twarz burmistrz. Prędzej na Rubbla z Psiego Patrolu bym zagłosował niż na kogoś z PSL czy PO. Burmistrz popchnęła miasto w ręce PiSu bardziej niż Kaczyński. Wstyd.

  2. My chłopi z Ręczaj nie damy się pokonać tym światowym agrokoncernom z ukrainy ale chyba PSL powinien wcześniej przeciwstawiać się napływowi tańszych surowców rolnych mają ekspertów, a co będzie jak ukraina wejdzie do Unii to nasze rolnictwo upadnie nie mamy szans z ukraińskim czarnoziemem stepowym.

  3. Koniec doceniania dziadostwa, a na sali siedzi dwóch vice burmistrzów jeden zwany smrodem, a drugi kisielkiem. Panie Kosiniaku, przed spotkaniami proszę sprawdzać czy nie wrzucają pana w dziadowskie towarzystwo. Pozdrawiam Pana wielki sympatyk, Paweł K. Zakrzewski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj