Jednak nie zamkną ulicy

2

Wydział Dróg Powiatowych Starostwa Powiatowego w Wołominie podjął decyzję w sprawie ulicy Staszica (na odcinku między ul. Leśną a ul. Kopernika) w Zielonce, która według władz miasta, ze względu na swoją szerokość po budowie tunelu w ul. Inżynierskiej powinna zostać zamknięta dla ruchu. Starostwo nie zgodziło się z argumentacją burmistrza.

(…) Przypomnijmy, że zamknięcie odcinka ul. Staszica spowodowałoby utrudnienia w dojeździe do tej części miasta, w której znajduje się szkoła czy publiczne przedszkole. Wzięli to pod uwagę pracownicy Wydziału Dróg Powiatowych Starostwa, którzy ogłaszając swoją decyzję argumentowali:

„Organ zarządzający ruchem przeanalizował istniejący po oddaniu do użytkowania tuneli drogowych pod liniami kolejowymi nr 21 i 449 oraz wiaduktu drogowego nad ul. Kolejową układ drogowy. Zakładając zamknięcie wlotu ul. Staszica w ul. Leśną, sprawdzone zostały alternatywne możliwości skomunikowania się z ul. Kopernika. Najkrótsza trasa objazdu prowadziłaby ulicami Słowackiego, Łukasińskiego, Sienkiewicza Kolejową i Kopernika. Przy otwartym dla ruchu wlocie ul. Staszica, długość pokonywanego odcinka między ul. Leśną a Kopernika wynosi ok. 95 m. Jeżeli doszłoby do wprowadzenia ograniczeń, to alternatywna, najkrótsza trasa objazdu wynosiłaby ok. 1270 m, co stanowi 11-krotne wydłużenie. Dalej, należy stwierdzić, że alternatywna trasa wymaga pokonania 6 skrzyżowań, z których co najmniej na dwóch występują niekorzystne warunki widoczności (…)

Cały artykuł przeczytasz na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

2 KOMENTARZE

  1. Dobra wiadomość. Pytanie co zrobi teraz miasto Zielonka, żeby ucywilizować ten fragment. Na dzisiaj jest ciasno, niebezpiecznie, mała widoczność…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj