Drugi przetarg na budowę szkoły w Kobyłce

18

15 czerwca 2023 r. zostało wszczęte (poprzez przesłanie do Dziennika Urzędowego Unii Europejskiej ogłoszenia o zamówieniu) drugie postępowanie przetargowe na budowę budynku szkoły zlokalizowanego przy skrzyżowaniu ul. Dworkowej i ul. Ceramicznej w Kobyłce. Po publikacji ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej w dniu 20 czerwca 2023 r., zostało ono wraz ze Specyfikacją Warunków Zamówienia i pozostałymi dokumentami opublikowane na stronie internetowej prowadzonego postępowania. Termin składania ofert upływa w dniu 18 lipca 2023 r. o godz. 12.00. Termin realizacji zadania to 20 miesięcy od dnia podpisania umowy.

„Jakiś czas temu odbył się pierwszy przetarg na realizację tej inwestycji, który został unieważniony. Dlaczego? Dlatego, że przy pierwszym postępowaniu wpłynęły 4 oferty, których wartość przekroczyła znacząco kwotę, którą przeznaczyliśmy (zgodnie z naszym kosztorysem inwestorskim) na budowę szkoły nr 4.

To ogromna inwestycja, której w Kobyłce nie było od dziesięcioleci – budowa budynku oświatowego od podstaw, przeznaczonego dla 720 uczniów szkoły podstawowej i 100 przedszkolaków. To budowa budynku, w którym będzie się znajdować 25 sal lekcyjnych, sala gimnastyczna, biblioteka z czytelnią, szatnia, kuchnia z jadalnią itp. To inwestycja za kilkadziesiąt milionów złotych.”

Cały artykuł przeczytasz na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

18 KOMENTARZE

 1. Trochę ruchów pozornych, by móc powiedzieć „się robi”, „jest w trakcie”, „działamy”. Jeśli się nie uda – zwalić na jakąś uchwałę rady, przez którą św.Unia nie dała piniąszków. Poocieplać wizerunek dobrej ciotki z sąsiedztwa na fanpejdżu. Byle do wyborów. Na napływowy elektorat znający własną miejscowość tylko z facebooka powinno wystarczyć.

 2. Tym nowym też już nie wystarcza to pozorowanie działań. W poniedziałek 80 osób, którym pracownicy Zbieć nie dali się spotkać w przedszkolu przyszło pod Urząd. Było dużo mocnych słów. Spisaliśmy żądania przywrócenia zabranych godzin i wynajęcie budynku pod filię Szkoły zamiast upychania dzieci w przedszkolu jak szczurów w klatkach.

  • Czyli co, jest nadzieja?

   Prawdę mówiąc jak dotąd skala klaki w social-mediach była przygnębiająca i nie zostawiała złudzeń.
   Bo też, z drugiej strony skąd nowi mają wiedzieć o dorobku i powiązaniach pewnych osób, szczególnie tych sięgających -naście i więcej lat wstecz?

  • Czyli słynna pani B już swoje porządki w kobyłkowskiej oświacie wprowadza…Przygotujcie się na bardzo duże oszczędności kosztem jakości edukacji.

   • Na szczęście Wołomin ma Bonecką z głowy. Takie starsze pańcie powinny na emeryturze siedzieć, a nie wprawdzać porządki z czasów komuny do dzisiejszych szkół. Posłuchajcie dyrektorów szkół wołomińskich jak odetchnęli gdy ta baba poszła stąd w cholere

 3. Przecież jest budynek po bibliotece który z powodzeniem można zaadoptować na przedszkole lub żłobek tylko potrzebne chęci i zaangażowania radnych miasta.

  • Nawet nie chodzi o jedną czy drugą protezę właściwego rozwiązania.

   Demografia jest nauką ścisłą i nieubłaganą. Potrzeby wynikające z przyczyn demograficznych są znane od dekady. Jak w takiej sytuacji traktować poważnie kogoś, kto zachowuje się jakby temat odkrył wczoraj w jajku-niespodziance? Jak wierzyć, że podejmowane działania nie są tylko pozorowane?

   Znając lata „dorobku” właściwie nie dziwi nic, ale można zrozumieć tych, którzy dopiero teraz dowiadują się jak jest.

  • Dzięki radnym to ten budynek jest w pełni zajęty przez Spółdzielnię Podkowa, Towarzystwo Przyjaciół Miasta Kobyłka i Qźnię… Pani Zbieć chciała sprzedać ten lokal.

 4. Budynek po bibliotece na ul.Fałata miał być przekazany na filię ośrodka zdrowia dla Stefanówki miały tam być gabinety lekarzy internistów ale żłobek też może być lub przedszkole.

  • Budynek po bibliotece już dawno jest w całości zajęty. A na przedszkole, żłobek czy też ośrodek zdrowia się nie nadaje bo nie spełnia żadnych norm dostępności i brak jest możliwości dostosowania go do obecnie obowiązujących przepisów.

   • Dlaczego Qużnia mieści się w … piwnicy byłej biblioteki to są bardzo złe warunki lokalowe jak dla takiej potrzebnej organizacji jest tam bardzo ciasno, wilgotno, Qużnia powinna znajdować się na wyższych kondygnacjach tego budynku, radni powinni natychmiast przeprowadzić oględziny tego lokalu i podjąć jakieś decyzje.

 5. Trzeba dodać, że Burmistrz i spora część rady (np. grupa K. Kostrzewy), na początku obecnej kadencji usilnie zabiegali o budowę bloków mieszkalnych wzdłuż Ręczajskiej i Napoleona. Dobrze, że większość rady była na tyle przytomna, że zablokowała te inwestycji, bo sytuacja w szkolnictwie zamiast złej mogłaby być tragiczna.

  • I bardzo dobrze że chcieli rozbudowywać miasto bo to więcej podatków i wygoda dla ludzi mieszkać przy stacji, a dzieci to rodzice mogą wozić do szkół do Warszawy bo i tak tam większość rodziców pracuje i wielu tak czyni.

   • Nie masz pojęcia co piszesz. Większość problemów Kobyłki wynika ze zbyt szybkiego i chaotycznego rozwoju. I nie przełożyło się to na duży wzrost wpływów podatkowych, dlatego też brakuje środków na tę szkołę i nie tylko na szkołę.

 6. burmistrz kobyłki nie panuje nad kadrami, konkursy to lipa a sprawy kadrowe ma w swoich rekach sekretarz miasta bez pojęcia, zbiec się boi i udaje ,ze o niczym nie wie, a rada miasta nie docieka czemu nagle zmieniono regulamin naboru do urzedu, wielka lipa????

  • tak prawnicy podpisywali buble prawne dotyczace naboru na stanowiska urzednicze, kadry przez lata nic nie widziały, na podstawie tych bubli organizowano nabory , bez podstawy prawnej , radny reutt z komisja rewizyjną, niech sprawdzi tą smierdzaca sprawę, i ukarze winnych zaniedban

 7. przy naborach powoływano sie na uchwałę o naborze , które zostało zmienione kilkanascie lat temu jeszcze za poprzedniego burmistrza , jednak nikt tego nie zauważył, ani kontrole ,prawnicy czy radni wstyd, kadry to najwieksze bagno lipnych uchwał i bubli prawnych, poswiadczanych przez prawnika urzedu, Mirosława Panczyka WA-7139

  Zarządzenie nr 53/2013 Burmistrza Miasta Kobyłka z dnia 22 marca 2013r jest zwykłym bublem prawnym i nic nie zmienia oraz nie obowiazuje w przestrzeni prawnej, gdyż zmieniło ono w dniu 22 marca 2013r zarzadzenie nr 71/05 z 15.11.2005r Burmistrza Miasta Kobyłka i regulamin naboru na stanowisko urzednicze, które juz nie obowiązywało od dnia 29.06.2012r. ponieważ w tym dniu zostało zmienione Zarzadzeniem Burmistrza Miasta Kobyłka nr 112/12 które wprowadzało nowy regulamin naboru na stanowisko urzednicze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj