Historyczny moment

17

Wreszcie ruszy długo wyczekiwana modernizacja odcinka drogi wojewódzkiej nr 634 na odcinku Kobyłka – Wołomin. Przebudowany zostanie fragment drogi od ul. Orląt Lwowskich do al. Niepodległości. Umowę z wykonawcą w tej sprawie podpisał 13 września w Wołominie Grzegorz Obłękowski, dyrektor Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich. W tym historycznym wydarzeniu wzięli udział również m.in. marszałek Adam Struzik, radni województwa mazowieckiego i przedstawiciele wołomińskiego oraz kobyłkowskiego samorządu, którzy na tę chwilę czekali wyjątkowo długo.

– Cieszę się, że możemy już dziś podpisać umowę wykonawczą na ten odcinek drogi. On nie jest zbyt długi bo to tylko ponad 5 km, ale powiem uczciwie, że to bardzo trudny i kosztowny odcinek. Koszt realizacji przekracza kwotę 140 mln zł, angażujemy tu środki województwa mazowieckiego w wysokości 77 mln zł i angażujemy też środki z budżetu państwa, które na tę inwestycję województwo otrzymało w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład. Te drogi w obszarze metropolitarnym -warszawskim są niezwykle trudne. Widać, że mamy do czynienia z bardzo zurbanizowanym terenem. Droga 634 jest w centrum zainteresowania województwa już od wielu lat. Państwo wiedzą, że były tu różne perturbacje, gorsze i lepsze momenty jeżeli chodzi o inwestycje w powiecie wołomińskim. Cieszę się, że robimy kolejny krok – powiedział marszałek Adam Struzik.

– Na tym odcinku przeszło 5 km przebudujemy w zasadzie całkowicie tę drogę. To będzie po jednym pasie w każdym kierunku z trzecim pasem manewrowym żeby to bezpieczeństwo było w sposób właściwy zachowane. (…)

Cały artykuł przeczytasz na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

17 KOMENTARZE

 1. 3 lata na realizację żeby właściwie nic się nie zmieniło. Zostanie po jednym pasie, dojdą ostre krawężniki, rowery pewnie zepchnie się z jezdni na chodnik między pieszych. A w KBK otwarty niebawem tunel będzie przez długi czas prawie bezużyteczny.

  • Najpierw się buduje obwodnicę miejscowości a dopiero potem remontuje drogę wewnątrz miejscowości, proszę wziąć wzorcowy przykład z Radzymina.

  • Ale uśmiechnięci ze zdjęcia pracują w Wołominie albo mieszkają w Warszawie. A reszta niech się męczy. Pamiętajcie wiosną 2024 przy wyborach o nas.

 2. Dokładnie. 3 lata męczarni z dojazdem do Warszawy, a znając życie 5 lat bo potem będą robić odcinek przez Zielonkę której juz dziś nie da się ominąć beż stania w giga korkach…. tylko po to żeby po skończeniu robót nadal były korki bo jezdnia po jednym pasie w każdą stronę. To jakaś kpina przy tym natężeniu ruchu. Zacznę szukać pracy w Siedlcach albo Białymstoku. Szybciej dojadę

 3. to nie remont tylko porażka, jest i będzie dalej nieprzejezdna w tej sytuacji tylko obwodnica z warszawy do duczek pomijająca miasta sprawę by załatwiła lecz zielonkowskie trepostwo nie odstąpi nawet centymetra ziemi

 4. czy ktoś pomyślał o zapewnieniu alternatywnej drogi dojazdu na czas remontu, który znając polskie realia przeciągnie się ze 2 lata???

  Wołomin i Kobyłka to sypialnia Warszawy… czy ktoś zrobił badania ile aut dziennie jeździ tą drogą? i gdzie po zamknięciu ulic ruch zostanie skierowany (objazdy osiedlówkami dla takiej ilości aut – gratuluję pomysłu)????

 5. „Na tym odcinku przeszło 5 km przebudujemy w zasadzie całkowicie tę drogę. To będzie po jednym pasie w każdym kierunku ”
  Czyli zostaje jak bylo

 6. Chyba jeszcze w tym czasie będzie przebudowa Wileniaka, a przynajmniej urządzeń sterowania ruchem. W lecie zostanie skuter, a co zimą ????

 7. Ja pisałem pare lat temu żeby wybudować Krymską. Pani burmistrz zrobiła projekt za 100 000zł a osiem osób z Ossowa i ze 2 z Leśniakowizny sie sprzeciwiły- i prawdziwej obwodnicy- nie będzie. Śpicie czy jak???? Teraz bedziecie do Wawy jeździć przez Tłuszcz. Co, spaliście wtedy??? Mogliście poprzeć mój pomysł a nie podnosicie larum.
  Chamsko powiem- dobrze wam tak. Bedziecie gnić w objazdach korkach okrętkach- 10 lat- jak patrze na to co robią w Ząbkach z 634. Dobrze wam tak wszystkim bo nie chcieliście poprzeć pomysłu budowy Krymskiej i niech was jeszcze gliny mandatami obkładają że macie zasyfiałe wozy, jeździcie pod prąd, po budowie i nie wiadomo co jeszcze. Ja sie ciesze- za durnote sie płaci.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj