Rodziny zastępcze potrzebne „na cito”

0

Brakuje już miejsc w rodzinach zastępczych dla dzieci porzuconych lub odebranych przez sąd biologicznym rodzicom. To dlatego Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Wołominie zorganizowało akcję, której celem jest promocja tej wyjątkowej formy rodzicielstwa. Ambasadorem kampanii zgodziła się być aktorka Katarzyna Herman.

W powiecie wołomińskim funkcjonuje obecnie 228 rodzin zastępczych, w tym 127 spokrewnionych, 89 niezawodowych i 3 zawodowe oraz 3 Pogotowia Rodzinne i Rodzinny Dom Dziecka. Przebywa w nich aktualnie ponad 373 dzieci. Tylko w pierwszym półroczu tego roku na naszym terenie powstało 11 nowych rodzin zastępczych niezawodowych i 1 zawodowa. To wszystko jednak kropla w morzu potrzeb.

– Potrzebnych „na cito” jest 8-10 rodzin – informuje dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Wołominie Maciej Burakowski. – Przybywa nam systematycznie dzieci: z rodzin z problemami alkoholowymi, nierzadko bardzo zaniedbanych, które w swoim otoczeniu nie doznały miłości w rodzinach. Dlatego szukamy chętnych, którzy zaopiekowaliby się nimi. Nie może być takiej sytuacji, że postanowieniem sądu dzieci powinny być w rodzinach zastępczych, a nadal przebywają w środowisku biologicznym, gdzie istnieje realne zagrożenie dla ich zdrowia czy życia. Musimy więc bardzo szybko reagować, a brakuje nam rodzin – dodaje szczerze.

PCPR ruszyło więc z kampanią informacyjną pod nazwą „Stwórzmy dzieciom dom”, która przekonuje, że najlepszą formą wsparcia dla tych dzieci są rodziny zawodowe lub niezawodowe. Co roku przybywa dzieci, ale nie przybywa rodzin zastępczych. Tymczasem to one właśnie są w stanie zapewnić dzieciom profesjonalną pomoc i wparcie w najtrudniejszym okresie ich życia. (…)

Cały artykuł przeczytasz na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj