Uchwała hańby?

2

Przy okazji zwołania sesji nadzwyczajnej w Kobyłce burmistrz Edyta Zbieć miała nadzieję, że uda jej się wprowadzić do porządku obrad projekt uchwały uchylającej uchwałę w sprawie przyjęcia przez miasto Kobyłka Samorządowej Karty Praw Rodzin. Jak napisała tuż przed obradami: „Na tym nadzwyczajnie zwołanym spotkaniu radni chcą rozmawiać o działaniach miasta, wynikających z ustawy o ochronie zwierząt. Pomyślałam, że skoro i tak pieniądze radnym się należą, to poproszę Przewodniczącego o umieszczenie na jutrzejszej sesji jeszcze jednego ważnego tematu – uchylenie Karty Praw Rodzin. Od 4 lat podjęta przez Radnych ta dyskryminująca uchwała – obecnie blokuje nam jako Miastu pozyskiwanie środków. Mieszkańcy składają liczne podpisy podczas oddolnej inicjatywy, zainteresowanie tematem jest duże, coraz więcej ludzi ma świadomość z jakim „koniem trojańskim” mamy do czynienia. Czasu na uchylenie tej uchwały jest coraz mniej bo Urząd Marszałkowski naciska aby radni uchylili uchwałę blokującą nam dostęp do środków unijnych – w przeciwnym razie – wypadamy z gry.”

Już na początku sesji padł ze strony burmistrz stosowny wniosek w tej sprawie.

– Jest to już kolejna próba uchylenia tej uchwały, podyktowana tym, że zgodnie z porozumieniem pomiędzy rządem i premierem Mateuszem Morawieckim, a właściwymi organami Unii Europejskiej oraz z uwagi na pismo Rzecznika Praw Obywatelskich, w którym wskazuje się na szereg wątpliwości, przez które uchwała może wykluczyć nasze miasto z możliwości pozyskania środków unijnych – motywowała wniosek sekretarz miasta. Rozszerzenie porządku obrad wymagało jednak zgody osób, na których wniosek sesja została zwołana. Traf chciał, że pośród radnych wnioskodawców nie było akurat jednej z osób. – Nie możemy zatem spytać wszystkich wnioskodawców o to, czy porządek obrad może zostać rozszerzony, a taka zgoda jest wymagana – zaznaczał przewodniczący rady Konrad Kostrzewa. (…)

Cały artykuł przeczytasz na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

2 KOMENTARZE

  1. Czytając te mamroty człowiek czuje się młodszy o -naście lat. Przypominają się złote lata rządów poprzedniej ekipy i jej kolejne „wojny z…”. A to „wojna z kibolami”, a to „wojna z dopalaczami”, a to „wojna z hejtem” od wzmożenia do wzmożenia. Młodsi nie pamiętają, a to był pierwszorzędny cyrk. Stare, prymitywne sztuczki znane z czasów komuny: szukanie wspólnego wroga i jednoczenie wysiłków we wspólnej nienawiści.

    Tu jest identycznie. Zestaw kłamstw kreujących atmosferę zagrożenia, i w tym kłamstwo największe, które tympaństwu jest bardzo potrzebne: rzekome „blokowanie” jakichś funduszy. Kluczowe inwestycje, jak szkoła, leżą odłogiem, więc potrzebna jest spychologia i wmówienie że winny jest ktoś inny.

    Niezmiernie zabawnie było czytać czyjś facebookowy dialog z niezdrowo podnieconą panią zbierającą podpisy. Proste pytania o to które zapisy „karty” są tak nienawistne i blokujące fundusze, o to jakie reguły łamie „karta”, o orzecznictwo sądowe które by to potwierdzało – w odpowiedzi głupawe uśmieszki i odpowiedzi nie na temat.

    Każdy o zdrowych zmysłach kto zada sobie 2 minuty trudu i przeczyta treść tego, z czym cipaństwo tak bohatersko walczą będzie wiedział ile w tym prawdy.

  2. Co ty gadasz za głupoty człowieku? Po co kłamiesz? Nie jesteś w stanie zrozumieć słowa pisanego? Przecież wprost w komentarzach został wskazany zapis blokujący przyznanie środków Kobyłce, jeśli karta nie zostanie uchylona. Zostały wskazane zapisy z karty o charakterze dyskryminującym. Poczytaj sobie Kartę Praw Podstawowych, potem przeczytaj kobyłkowską Kartę i jeśli nadal nie widzisz problemu, to idź do okulisty.

    Po co wprowadzasz zamęt? Do czego chcesz doprowadzić? Żeby mieszkańcy Kobyłki na własnej skórze przekonali się, że gadasz głupoty? Ta lekcja będzie wyjątkowo dużo kosztować Kobyłkę. Utratę szansy na rozwój. Zsumuj sobie kasę pozyskaną przez gminę w ostatniej perspektywie finansowej. Takich pieniędzy mieszkańcy Kobyłki nie dostaną, przez ciebie i tobie podobnych. Przyznaj się wreszcie do błędu albo zamilcz, jak tego nie potrafisz.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj