Nie chcą tak szerokiej drogi

2

Nie milknie spór o przyszły kształt ul. Wojska Polskiego – głównej arterii Kuligowa. Jest to droga powiatowa, ale proces projektowy przed przyszłą przebudową wzięły na siebie władze gminy Dąbrówka. Niestety, zdaniem mieszkańców, stworzony projekt zupełnie odbiega od rzeczywistych potrzeb lokalnej społeczności.

Temat znów powrócił na sesję Rady Powiatu Wołomińskiego, tym razem przy okazji wniosku władz gm. Dąbrówka o zwiększenie środków na projektowanie ulicy o 35 tys. zł. Głos w tym punkcie zabrał przedstawiciel mieszkańców Krzysztof  Bednarek – współorganizator inicjatywy „Tak dla rozbudowy drogi, nie dla projektu”.

W imieniu mieszkańców poprosił by jeszcze raz przeanalizować przekazanie tego zadania gminie Dąbrówka. Jak mówił, na projekt przekazano już ponad 170 tys zł i mimo że posiada dwa warianty, nadal nie doszło w tej sprawie do porozumienia. Ponieważ spotkał się on ze sprzeciwem właścicieli pobliskich nieruchomości, na spotkaniu zwołanym w Starostwie, w styczniu br., w obecności starosty wójt obiecał, że przychyli się do głosu mieszkańców.  Także starosta zwrócił się wówczas do projektanta o uwzględnienie uwag mieszkańców. Minęło 10 miesięcy i zdaniem mieszkańców, do porozumienia nie doszło.

– Do dziś żadna z próśb nie została zrealizowana, a urząd Dąbrówki nie odpowiada na pisma w tej sprawie – poinformował mieszkaniec Kuligowa. (…)

Cały artykuł przeczytasz na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj