Pechowa inwestycja

0

Ząbki procesują się z wykonawcą budowy tunelu w ciągu ulic Wojska Polskiego i Orlej. Chodzi o przecieki, z jakimi miasto walczy praktycznie od chwili oddania do użytku tej inwestycji.

Jak poinformował na ostatniej sesji rady miasta wiceburmistrz Arkadiusz Powierża, w tej chwili pozwy opiewają na kwoty: 7 mln zł i 28 mln zł, co oznacza, że przekraczają wartość budowy tunelu.

Miasto Ząbki zarzuciło wykonawcy nienależyte wykonanie uszczelnień w tunelu, przez co obiekt przecieka. – My tunel na bieżąco utrzymujemy, zimą oczywiście mamy z tym bardzo duże problemy, ale dajemy radę. Jak państwo widzą, pracownicy często nawet o 3 w nocy czy wieczorami usuwają śliskości z jezdni, ale z uwagi na to, że nie mamy wyroku, nie chcemy procedować wydatków usunięcia nieszczelności i czekamy na wyrok sądu – poinformował radnych wiceburmistrz.

W czerwcu br. odbyły się pierwsze przesłuchania świadków w tej sprawie, zarówno ze strony miasta jak i inwestora. Przeznaczony na rozprawę czas nie wystarczył jednak na wszystkich obecnych i ciąg dalszy przesłuchań sąd wyznaczył na…  styczeń 2024 r. (…)

Cały artykuł przeczytasz na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj