Najtrudniejsza kadencja w historii

0

Z burmistrzem Tłuszcza Pawłem Bednarczykiem rozmawia red. Julita Mazur.

Trwa opracowywanie budżetu gminy na 2024 rok. Czy wiadomo już jakie inwestycje mają szansę znaleźć się w tym dokumencie?

  • W przygotowanym projekcie budżetu gminy na 2024 rok z całą pewnością znajdą się inwestycje wieloletnie, które zostały rozpoczęte, a ich realizacja będzie kontynuowana oraz zadania, które otrzymały dofinansowanie zewnętrzne. Oprócz tego zaproponuję kilka nowych, które są odpowiedzią na potrzeby mieszkańców, zgłaszane podczas zebrań sołeckich oraz osiedlowych, a także w postaci wniosków. Ostateczny kształt budżetu zależy od radnych Rady Miejskiej, którzy poprzez głosowanie i wcześniejsze dyskusje postawią kropkę nad i. Budżet  musi pomieścić dziesiątki mniejszych i większych wydatków, które w trakcie roku są setki razy zmieniane. Gdybym miał opisać przyszłoroczny budżet to spełnia on kryteria i wskaźniki zgodne z przepisami, jest proinwestycyjny na tyle na ile pozwalają środki, jednak wciąż zawierający wiele niewiadomych i zmiennych na które będziemy reagować w trakcie roku takich jak ceny energii, ceny usług, materiałów czy chociażby ogłaszane nabory i środki z KPO. (…)

Miniona, przedłużona kadencja, nie należała do najłatwiejszych, głównie przez pandemię czy niestabilną sytuację za naszą wschodnią granicą. Czy mimo tego podejmie się Pan kandydowania w wiosennych wyborach na burmistrza? (…)

Cały artykuł przeczytasz na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj