Rekordowe wydatki na inwestycje

0

Do dnia 15 listopada każdego roku gminy mają czas na przedstawienie radnym i mieszkańcom projektu budżetu na kolejny rok. Władze gmin nakreślają w nim plan dochodów i wydatków na kolejny rok oraz prognozowany deficyt.

Największą pozycję w budżecie stanowią koszty związane z utrzymaniem szkół i przedszkoli publicznych. Stałymi pozycjami są wydatki związane z funkcjonowaniem administracji miejskiej, gospodarką komunalną, pomocą społeczną, świadczeniami rodzinnymi oraz wydatki na kulturę, sport i rekreację. Najciekawszą i wzbudzającą największe emocje pozycją są wydatki na inwestycje. Oto jak kształtują się one w gminach naszego powiatu. (…)

Dochody i wydatki gminy Radzymin zaplanowano na poziomie 248 mln zł. Co ciekawe, nadwyżka budżetowa w 2024 r. wyniesie 150 tys. zł. Na inwestycje przeznaczono kwotę ponad 61 mln zł.

Projekt budżetu przewiduje więcej środków przeznaczonych na drogi i bieżące wydatki, podwyżki w szkołach 13% (łącze wydatki na oświatę wyniosą 98 mln zł); waloryzację umów na transport zbiorowy (ZTM, SKM, linie R) – 9,27 mln zł; tańsze Bilety Metropolitarne – zwiększenie dopłaty do biletu z 1 progu dopłaty na 2 próg dopłaty, powrót zniżek na Radzymińską Kartę Mieszkańca w przychodni zdrowia i badań profilaktycznych. Blisko 25% wydatków zaplanowano przeznaczyć na inwestycje, w tym: (…)

Cały artykuł przeczytasz na łamach Wieści i w ekiosku.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj