Wysikali się na pomnik

1

Kilka dni po uroczystych obchodach Narodowego Święta Niepodległości w Markach grupa wandali zebrała się na Skwerze Pamięci Narodowej by wspólnie przewracać ustawione tam, biało-czerwone znicze, rozrzucać wiązanki, wejść na pomnik i… oddać na niego mocz. Policja ustaliła dane sprawców.

Jak się okazało, zachowanie młodzieży zarejestrowały kamery monitoringu, a jego operator poinformował policję. Patrol pojawił się na miejscu i spisał dane uczestników tego wydarzenia: 14-latka i dwóch 16-latków. – Młodzi ludzie, w miejscu tak ważnym na mapie historycznej miasta, postanowili w inny, niestety chuligański sposób spędzić wieczór. Przewracanie zniczy, rozrzucanie wiązanek, wchodzenie na pomnik czy w końcu oddanie moczu w miejscu publicznym urządzonym w celu upamiętnienia zdarzenia historycznego, stanowią czyny haniebne i niedopuszczalne. Na takie zachowanie nie będzie naszej zgody. Nie możemy i nie będziemy tolerować tego typu łobuzerskich ekscesów. Zero tolerancji dla aktów wandalizmu. Zero tolerancji dla niszczenia wspólnego mienia.

Obserwując i rejestrując ostatnie zdarzenia jakie miały miejsce na terenie naszego miasta w tym niszczenie nowych wiat przystankowych (wybijanie szyb), na które nasze miasto przeznaczyło znaczne środki finansowe, oraz zdarzenie z 10 listopada, podjęliśmy decyzję o przekazaniu posiadanych materiałów, w tym zapisu miejskiego monitoringu mareckiej Policji, która zadecyduje o toku dalszego postępowania wobec osób, które dopuściły się tak haniebnego czynu jak znieważenia miejsca publicznego urządzonego w celu upamiętnienia zdarzenia historycznego – zapowiedział burmistrz Marek Jacek Orych. (…)

Cały artykuł przeczytasz na łamach Wieści i w ekiosku.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj