Decyzja zapadnie lada dzień

5

Czy pomimo odmowy przydzielenia rządowego dofinansowania Starostwo Powiatowe uruchomi trzy dodatkowe linie autobusowe? W tej sprawie nic jeszcze nie jest przesądzone.

Przypomnijmy, że do bezpłatnych linii, które już od roku funkcjonują na terenie powiatu wołomińskiego Starostwo Powiatowe planowało dodać trzy kolejne:

Jadów – Tłuszcz – Wołomin,

Kuligów – Radzymin – Wołomin,

Poświętne – Zabraniec – Wołomin.

Niestety, jak poinformowały na początku roku władze Powiatu, w związku nieotrzymaniem dopłaty ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych w 2024 roku, kursy nie zostaną uruchomione. Ta wiadomość mocno zmartwiła mieszkańców, którzy telefonowali w tej sprawie także do naszej redakcji. Zapytaliśmy więc rzecznika prasowego Starostwa czy zakomunikowana na stronie internetowej decyzja jest ostateczna. (…)

Cały artykuł przeczytasz na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

5 KOMENTARZE

  1. A 2 stycznia żaden autobus nie wyjechał na trasę. Ludzie stali na przystankach i czekali na autobusy. Nie było żadnej informacji, a w Starostwie nikt nie odbierał telefonów.

  2. Ale jak to? Przecież Starosta chwalił się na fb że od stycznia 2024 rusza 8 linii autobusowych i że wszystkie będą w 100% finansowane przez Powiat. Słabo więc to wyszło.

  3. A kiedy normalny żółto- czerwony aitobus ZTM ruszy do warszawy??? Jako jedyni we wianuszku warszawskim takiego nie mamy- a przydałby sie zamiast tych śmierdziuchów.
    Jako: JEDYNI …..

  4. to pic na wode , tych samorzadowców wyrzucuc , nie potrafia pieniedzy wypracowac sami pieniedzy tylko chca dotacji z naszych podatków i smieci i dzielic czyjes pieniadze a swoje juz nie, Lubiak podaj sie do dymisji niemoto

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj