Donice zostają

0

Tak zdecydowały władze Zielonki w sprawie betonowych gazonów, które ustawiły niedawno na ul. Wiejskiej, by ograniczyć parkowanie na chodnikach. O usunięcie donic poprosiło Starostwo, które pod koniec stycznia wysłało w tej sprawie do urzędu pismo. (…)

Jak się jednak okazało, nie wszystkim jednak spodobał się pomysł władz miasta. Jeden z mieszkańców powiadomił o sprawie Starostwo. Interweniował więc Wydział Dróg Powiatowych. W piśmie z końca stycznia, adresowanym do władz Zielonki czytamy m.in.: „W związku ze zgłoszeniem mieszkańca, dotyczącym ustawienia betonowych elementów małej architektury w pasie drogi gminnej – ul. Wiejskiej w Zielonce, proszę o ich usunięcie lub przestawienie w lokalizacje, w których nie będą one naruszać skrajni jezdni i chodników dla pieszych, a także nie będą zawężać światła chodników.

W trakcie kontroli przeprowadzonej w dniu 24.01.2024 r. na ul. Wiejskiej w Zielonce, stwierdzono, że na chodnikach biegnących wzdłuż ulicy ustawione zostały elementy betonowe, które nie były uwidocznione na zatwierdzonym projekcie organizacji ruchu, opracowanym i wdrożonym po rozbudowie ulicy. Elementów tych nie było w terenie również podczas kontroli przeprowadzonej w dniu 24.07.2023 r. Sposób ustawienia oraz wymiary tych elementów powodują naruszenie skrajni jezdni oraz chodników oraz zawężenie szerokości chodników, wobec czego ich lokalizacja jest niezgodna z §29 i 79 Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 24 czerwca 2022 r. w sprawie przepisów techniczno-budowlanych dotyczących dróg publicznych (t.j. Dz.U. z 2022 r. poz. 1518).

Mając na uwadze powyższe, proszę o wyeliminowanie problemu naruszeń skrajni elementów drogi (…)

Cały artykuł przeczytasz na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj