Trudne wejście w nowy rok

4

W poniedziałek odbyło się pierwsze w tym roku spotkanie burmistrz Edyty Zbieć z mieszkańcami Kobyłki. Prawie dwugodzinna dyskusja toczyła się w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury. Rozmawiano o problemach z budżetem i inwestycjach, które aktualnie są realizowane. Mieszkańców interesowały przede wszystkim drogowe plany inwestycyjne.

Już na samym początku burmistrz Edyta Zbieć zaznaczyła, że w tym roku może być ciężko zrealizować planowane wcześniej zadania. Wszystko za sprawą nieuchwalonego przez Radę Miejską budżetu miasta na 2024 r.

– Sytuacja jest niekomfortowa dla nas, dlatego że Regionalnej Izbie Obrachunkowej nie trafiają się takie przypadki. To są jakieś sporadyczne sytuacje kiedy dwie strony nie potrafią się dogadać. Oni teraz robią szczegółowy wywiad, dzwonią do pani skarbnik i każą się tłumaczyć z każdego zadania, bo nie wiemy co wytną, a co zostawią – skarżyła się burmistrz, dodając: – Ja w tym budżecie tak naprawdę nie miałam wielkich „fajerwerków”. Tam nie było inwestycji, które są mocno przerysowane. Tam jest szkoła, która powinna powstać w Kobyłce już od dekad. Wszyscy widzieli w jakim kierunku zmierza Kobyłka, bo są takie plany zagospodarowania przestrzennego, że będzie przybywać mieszkańców. Pierwsze wzmianki o tym, że nowa szkoła powinna powstać znalazłam w 2015 r., kiedy na jednej z komisji radni napisali, że trzeba się zastanawiać nad budową czwartej szkoły w Kobyłce. Od tamtej pory nic się jednak nie działo, więc jak zaczęłyśmy działać z panią skarbnik, to od razu na wokandę trafił temat związany ze szkołą – opowiadała.

Burmistrz chwaliła się systemem modułowym, w jakim powstaje właśnie nowy dom komunalny w Kobyłce. Tą samą techniką wybudowana ma być szkoła. (…)

Cały artykuł znajdziesz w najnowszym numerze Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

4 KOMENTARZE

  1. RIO powinno sprawdzić jakim prawem Towarzystwo Przyjaciół Miasta Kobyłka przyznaje medale ,,Zasłużony dla Miasta Kobyłka ” gdy tymczasem do nadawania takiego odznaczenia ma prawo tylko i wyłącznie Rada Miasta. Dlaczego nie widać na takie postępowanie reakcji Przewodniczącego Rady Miasta Konrada Kostrzewy?

  2. Burmistrz zmarnowała kadencję i nie wybudowała szkoły. Uzyskane na ten cel 37 mln ze sprzedaży działki przy S8 się rozpłynęły. Inflacja w branży budowlanej wywindowała koszty. Zamiast budować na początku kadencji w wysokim standardzie szkołę w tradycyjny sposób, będzie składana z klocków bez możliwości jest rozbudowy w przyszłości. A winni temu są oczywiście poprzednicy. Klasyka obłudy Dobrej Burmistrz.

  3. Nawet Lechu nie pomógł, a tak umie rozmawiać z ludźmi, ma takie super pomysły, tak się przyuczył w Kobyłce, że wymarzył sobie fotel burmistrza w Wołominie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj