Ząbki składają zawiadomienie do prokuratury

0

Miasto zdecydowało się na ten krok w związku z opisywaną przez nas w ubiegłym tygodniu sprawą związaną z wyburzeniem Willi Ronikiera. Kilka dni temu burmistrz Ząbek wydała oświadczenie w tym temacie, cyt. „w związku z rozprzestrzenianiem nieprawdziwych informacji przez przedstawicieli Wojewódzkiego Mazowieckiego Konserwatora Zabytków”.

„Szanowni Państwo! W związku z bulwersującą sytuacją związaną z wyburzeniem Willi Ronikiera Urząd Miasta Ząbki w dniu 14 lutego 2024 roku złożył zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa do prokuratury Rejonowej w Wołominie w celu zbadania niniejszej sprawy przez właściwe organy.

Jednocześnie informujemy, że bez konsultacji z Urzędem Miasta Ząbki została wydana decyzja o wykreśleniu Willi Ronikiera z Wojewódzkiej Ewidencji Zabytków i Gminnej Ewidencji Zabytków, o czym informuje pismo Wojewódzkiego Mazowieckiego Konserwatora Zabytków z dnia 06.09.2023 r., które zostało adresowane do Starostwa Powiatowego w Wołominie- pismo zostało na nasz wniosek udostępnione w dniu 06.02.2024 r. przez Starostwo Powiatowe w Wołominie. (…)

Cały artykuł znajdziesz w najnowszym numerze Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj