Wiele gmin, jedna ścieżka

2

Radzymin przyjął uchwałę w sprawie wyrażenia zgody na zawarcie umowy partnerstwa w zakresie realizacji projektu pn. „Utworzenie sieci ścieżek rowerowych wokół Jeziora Zegrzyńskiego wraz z odcinkami uzupełniającymi, na terenie gmin: Nieporęt, Radzymin, Serock i Wieliszew”.

Dzięki porozumieniu z innymi gminami, Radzymin w ramach konkursu będzie aplikować o dofinansowanie budowy ścieżek rowerowych zlokalizowanych przy ul. Wołomińskiej, ul. Armii Krajowej oraz Al. Jana Pawła II (odcinek od ul. Pólko w msc. Nadma do granicy z gminą Marki). Szacowany koszt projektu w zakresie gminy Radzymin to ok. 21 mln zł (w tym n.in. koszty dokumentacji projektowych, roboty budowlane i promocja), przy szacowanej długości ścieżek ok. 3,8 km.

Poziom dofinansowania w ramach naboru został określony na poziomie 50% kosztów kwalifikowanych projektu. Planowany termin realizacji wyznaczono na koniec 2027 roku.

– Trwa teraz otwarty nabór na projekty ścieżkowe. W ramach tego naboru chcielibyśmy wspólnie z partnerami złożyć trzy wnioski o dofinansowanie, na te elementy gdzie mamy już projekty przygotowane, albo jesteśmy w trakcie ich przygotowania. Pierwszy to ścieżka rowerowa od ronda wjazdowego na ul. Wołomińską na trasę S8 w kierunku Wołomina: (…)

Cały artykuł przeczytasz na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

2 KOMENTARZE

 1. A co robią kołchoźniki z wołmińskiego kołchozu????? Nie aplikują na połączenie ścieżki do Zabrańca albo w kieunku czy wzdłuż rzeki Długiej czy Czarnej???? Nie czują potrzeby z racji mega zadłużenia????
  Poprostu- na każdym polu- porażka…
  Syfek- dawaj ten projekt ścieżki w zdłuż torów po gruntach pkp na które gmina tylko patrzeć może… albo nie dawaj… daj ten internet dla sołectw za 3 balony to może zagłosuje na cie w wyborach… albo- nie dawaj- i tak nie zagłosuje. Ani na żadnego syfkowego kompana.
  Ale 3 balony by sie gminie przydały.
  Na lovela zagłosuje. Bo on z pozycji wszechmocnego nie wji co sie we wołminie dziejii. Jak by z Wenezueli sie przyglądał naszym sprawom . Nie sorry- jak wszechmocny – z nieba spogląda. Może ze stacji kosmicznej- ostatnio leciała – ale noc była- to po ciemku nie zobaczył. Albi za wysoko- to se amaile karze se pisać….syfkowym internetem. Niech by tam został- jeszcze bym dopłacił…
  Brawo Radzymin. A wołmin….. brak słów…. kołchoz….czy przed wyborami czy po- jeden kwas.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj