Muszą tak wyć?

6

Spotkania włodarzy z mieszkańcami to okazja do zapoznania się z wszelkimi opiniami – nawet najbardziej osobliwymi. Jak choćby ta, kwestionująca konieczność włączania syren alarmowych.

– Czy syreny informujące strażaków OSP o wyjeździe muszą tak głośno wyć? – pytali mieszkańcy na marcowym spotkaniu online z burmistrz Ząbek.

Jak tłumaczyła Małgorzata Zyśk, obowiązujące przepisy ustawy nakazują używanie syren i komenda główna PSP nie wyraża zgody na odstępstwa w tej kwestii. – Są oczywiście alternatywne sposoby komunikowania, ale to tylko sposób dodatkowy i nie ma przyzwolenia by ominąć tę sygnalizację syrenami – tłumaczyła burmistrz dodając, że nie ma też możliwości wyciszenia syren. (…)

Cały artykuł przeczytasz na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

6 KOMENTARZE

 1. To po co kupowali mieszkania przy OSP. Już zapomnieli jak w rodzinnych wioskach wyła syrena? Tam nie przeszkadzała? Uwielbiam takie osoby kupują mieszkania, domy, działki przy głównych drogach, zakładach przemysłowych a potem narzekają a to ruch za duży, za głośno, śmierdzi, kurzy się itp.

 2. Strażak to powinien mieć telefon, pegeer, albo domową stacje radiową a zwłaszcza dyżury swojej służby, takie syreny powinny być tylko załączane jak będzie naprawdę duży kataklizm, czy wojna a nie 10 razy na dzień i czyu w nocy po stłuczka dwóch lanosów, i uszkodzony reflektor. takie duże dzieci mam ich chwalić że są strażakami, każdy sobie zawód wybrał jakiś.

  • Steffanio masz jak najbardziej rację! Syrena powinna wyć również podczas kataklizm ów! , Dlatego jak cię rodzice płodzilil to też powinna wyć syrena, żeby ojciec wiedział kiedy wyjąć żeby nie mieć potem z twoimi wypocinami na takim forum problemów

   • XDDD
    Stefania ale wiesz że OSP działa na zasadzie wolontariatu i tam sie nie chodzi na służby jak w PSP
    To po prostu pokazuje jak mamy glupie i niedoinformowanie spoleczenstwo martwiace sie tylko o swoj nos

 3. Nie we wszystkich krajach wyje syrena tak często jak w Polsce. My jeszcze długo będziemy się uczyć czegoś co inni już dawno opanowali. Zaścianek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj