Nie chcą wiaduktu

0

Mieszkańcy okolicy ul. Łodygowej w Ząbkach nie zgadzają się na budowę wiaduktu nad torami kolejowymi. Ich zdaniem lepszy byłby tunel, który ograniczy hałas związany z nieustannym ruchem samochodów. Czy przekonali władze miasta?

Do naszej redakcji trafił list o następującej treści:

„Szanowna Pani Burmistrz

Mieszkańcy miasta Ząbki zainteresowani rozwiązaniem sprawy korków ulicznych przed przejazdem kolejowym na ul. Łodygowowej i Warszawskiej wyrażają stanowczy sprzeciw przeciwko projektowi wiaduktu nad torami kolejowymi w tym miejscu. Jednocześnie wnioskujemy o podjęcie rozmów z decydentami PKP i właścicielem lub zarządcą ul. Łodygowej w sprawie budowy tunelu.

Budowa wiaduktu nigdy nie była konsultowana z zainteresowanymi mieszkańcami i nie ma żadnego ich poparcia. Takie rozwiązanie będzie sprzyjało degradacji rozległej przestrzeni okolicznych terenów, które i tak są dostatecznie zaniedbane przez Władze Ząbek. Nie dość, że nikt nie zajmuje się zmniejszeniem hałasu w tym miejscu to jeszcze proponuje się jego znaczne zwiększenie. Żeby przekonać się jak to będzie wyglądało można udać się w okolice pod wiaduktami na trasie S8. Teren jest zapuszczony niemożliwy do rewitalizowania, a okolica pomimo ekranów akustycznych jest narażona na hałas spotęgowany jego wyniesieniem wysoko ponad teren. Przelatujące nad zabudowaniami TIRY i inne samochody są słyszalne z daleka i sprawiają, że okolica nie nadaje się do zamieszkania, a mieszkańcy powinni się wyprowadzić dla własnego bezpieczeństwa i zachowania zdrowia. (…)

Cały artykuł przeczytasz na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj