Pół na pół

1

7 maja miała miejsce inauguracyjna Sesja Rady Miasta i Gminy Jadów IX kadencji. Tego dnia zarówno burmistrz, jak i nowo wybrani radni złożyli uroczyste ślubowanie.

Ponieważ w tej chwili zarówno komitet nowego burmistrza, jak i starego ma po połowie głosów, w czasie dwukrotnego głosowania nie zdołano wyłonić przewodniczącego rady.

14 głosów radnych po równo rozłożyło się między kandydaturą radnej Bożeny Krasnodębskiej (KWW Razem dla gminy Jadów), jak i radnej Bożeny Sawickiej z KW Mazowiecka Wspólnota Samorządowa. (…)

Cały artykuł przeczytasz na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

1 KOMENTARZ

  1. Szefowie PAP zadają pytania

    O godz. 14.23 Polska Agencja Prasowa nadała depeszę: „Polska Agencja Prasowa spytała Agencję Wywiadu oraz Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego, czy ewentualne ujawnienie billingów rozmów m.in. premiera Leszka Millera, Marka Wagnera, Aleksandry Jakubowskiej i Lecha Nikolskiego oraz innych dokumentów dotyczących pracy wspomnianych osób, czego dotyczył jeden z wniosków zgłoszonych na forum sejmowej komisji śledczej, nie zagraża bezpieczeństwu państwa”.Pod depeszą podpisał się redaktor naczelny serwisów Jerzy Malczyk, ponieważ – jak wynika z naszych nieoficjalnych informacji – dziennikarze nie chcieli tego zrobić. Stwierdzili, że nadawanie depeszy, która zawiera sugerujące pytania i nie przynosi żadnej odpowiedzi, jest sprzeczne z zasadami pracy PAP. Szef serwisów był innego zdania. – Uznałem, że dla pełności informacji i kompletności materiałów w tej sprawie stanowisko AW i ABW będzie interesujące, więc takie pytanie zostało postawione – powiedział nam Malczyk. Do obu instytucji wysłał fax w tej sprawie, bo zlecił to prezes PAP Waldemar Siwiński. Dlaczego prezes zarządu agencji wydał takie zalecenie? – Jestem nie tylko prezesem zarządu. Jestem też dziennikarzem, a dziennikarz na każdym stanowisku zadaje pytania – odpowiada Siwiński. (W przeszłości pracował on m.in. w „ITD”, potem założył wydawnictw edukacyjne „Perspektywy Press”, gdzie wydał m.in. trzy książki Aleksandra Kwaśniewskiego.)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj