Przybywa dzieci, ubywa rodzin

0

Rocznie w naszym powiecie przybywa od 30-50 dzieci, które wymagają natychmiastowej izolacji od biologicznych rodziców, natomiast rodzin zastępczych ubywa. Tylko w czerwcu radni powiatowi przyjęli kolejną uchwałę w sprawie likwidacji placówki opiekuńczo-wychowawczej typu rodzinnego pn.: „Rodzinny Domu Dziecka Nr 1 w Wołominie”.

Jak poinformował na sesji Rady Powiatu dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Wołominie Maciej Burakowski, na koniec 2023 roku w powiecie ubyły 3 rodziny zastępcze w stosunku do 2022 r., tymczasem przybyło aż 32 dzieci potrzebujących opieki.

To właśnie Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Wołominie jest organizatorem rodzinnej pieczy zastępczej w Powiecie Wołomińskim, które każdego roku przedstawia radnym sprawozdanie w tym temacie. (…)

W 2023 roku aż 58 dzieci trafiło do rodzinnej pieczy zastępczej bezpośrednio od rodziców biologicznych, którzy w niewłaściwy sposób pełnili funkcję opiekuńczo-wychowawczą. 29 dzieci zostało przeniesionych z rodzinnej pieczy zastępczej do innej formy rodzinnej pieczy zastępczej. Żadne dziecko nie zostało przeniesione z pieczy instytucjonalnej.

Najczęstszym powodem umieszczania dzieci w pieczy zastępczej jest: (…)

Cały artykuł przeczytasz na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj