Szkoła ma poważny problem

0

„Rozważamy zwiększenie liczby pomieszczeń dla Szkoły Podstawowej Specjalnej im. Marii Konopnickiej, która osiągnęła już maksymalne możliwości liczby uczniów względem powierzchni” – poinformował kilka dni temu starosta wołomiński Arkadiusz Werelich. Zapytaliśmy więc go o pomysł na zażegnanie zmartwień radzymińskiej placówki.

Szkoła specjalna boryka się z brakiem miejsca, dosłownie pęka w szwach. W tej chwili uczy się w niej ok. 110 uczniów, a dane na kolejne lata mówią o rosnącej liczbie dzieci ze zdiagnozowanymi deficytami.

Na ostatnim posiedzeniu Zarządu Powiatu omawiano ten problem i ustalono, że być może rozwiązanie tkwi w filii Urzędu Pracy, która mieści się, przy ul/ Komunalnej. – Przyjrzymy się funkcjonowaniu Urzędu Pracy na terenie powiatu, bo skoro mamy tak dobrą kondycję w kraju pod względem bezrobocia od wielu lat, to trzeba się zastanawiać czy Urząd Pracy w Wołominie, mający swoje filie w Tłuszczu i Radzyminie, musi funkcjonować w takim zakresie i czy te filie na pewno są potrzebne, a jeśli tak to czy muszą zajmować aż tyle pomieszczeń – mówi nam starosta Arkadiusz Werelich. (…)

Cały tekst przeczytasz na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj