Tu pojawi się inteligentna sygnalizacja

6

Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich wyłonił wykonawcę przebudowy skrzyżowania ul. Szosa Jadowska/Aleja Niepodległości/Wileńska w Wołominie. Najniższą ofertę przedstawiła firma Czystość, która planuje wykonać prace za kwotę 7,78 mln zł. To i tak więcej niż zaplanowano – przypomnijmy, że inwestor przeznaczył na tę inwestycję 7,11 mln zł.

Teraz pozostało już tylko zwiększyć środki w budżecie województwa, podpisać umowę (do k. czerwca), a potem zatwierdzić czasową organizację ruchu. Termin realizacji inwestycji wyniesie 14 miesięcy od dnia podpisania umowy. Remont rozpocznie się najprawdopodobniej we wrześniu, czyli w czasie gdy w Wołominie trwać będzie jeszcze końcówka prac na DW 634 (odcinek od stacji BP do Kobyłki).

Jak poinformował nas radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego Igor Sulich, przebudowane zostaną konstrukcje jezdni, zjazdów, chodników oraz ciągu pieszo-jezdnego. Rozbudowa skrzyżowania obejmie (…)

Cały artykuł przeczytasz na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

6 KOMENTARZE

  1. No i super. Rozpocząć jeszcze remont ul. Gdyńskiej i okopać Wołomin z każdej strony, tak aby nie było do niego wjazdu ani wyjazdu przez najbliższe kilka lat.

  2. Przebudowa skrzyżowania, nawet jeśli zasadna, chociaż przepustowości nie poprawi, to nietrafnie umieszczona w czasie. Jeśli będzie opóźnienie w wykonaniu robót na DW 634, a nawet jeśli go nie będzie, to i tak poziom uciążliwości tej budowy będzie bardzo wysoki. No cóż, nawet kota można zagłaskać na śmierć…

  3. No właśnie lipa. Miejsca jest pod dostatkiem żeby zmieścić tam rondo. Przebudowa poza wysepkami dla pieszych nie wprowadza żadnego nowego elementu więc jak korki tam byly tak będą.
    Uwierzyć że inteligencja sygnalizacji rozwiąże problem to prawie to samo co uwierzyć w potwora spaghetti….

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj