Daleko do wzorca

Daleko do wzorca

Choć władza powiatu jeszcze się w tej kwestii oficjalnie nie wypowiedziała, to już można przyjąć, że wyniki tegorocznych egzaminów dojrzałości w szkołach, dla których organem założycielskim jest powiat, wypadły lepiej niż w roku poprzednim. I choć nie jest to milowy krok, to jednak należy się cieszyć.

Jest lepiej, ale nie doskonale, co widać po zagłębieniu się w dane umieszczone w tabeli. Wynika z niej wyraźnie, że liczba uczniów przystępujących do egzaminu dojrzałości w liceach ogólnokształcących jest najwyższa. Nie znaczy to, że procent zdanych egzaminów jest równie wysoki. To niejako „zasługa” pewnego trendu, z którym mamy do czynienia od kilku lat. (…)

Więcej na łamach Wieści.

matury 2015

(1) Comment

  1. max

    Bulwersująca jest liczba uczniów, którzy w ogóle nie przystąpili do matury! W szkołach niestety głównie odbywa się to z woli nauczycieli, a nie samych uczniów, co wykazałyby rozmowy z uczniami i ich rodzicami. Szczególne przypadki szkół Tłuszcza i Radzymina - chyba to wymaga kontroli ze strony powiatu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>