Co z węzłem Wołomin?

Co z węzłem Wołomin?

Wiele emocji wśród Czytelników wzbudził ubiegłotygodniowy artykuł relacjonujący burzliwe rozmowy samorządowców z właścicielami terenów usytuowanych przy przyszłej trasie S8. Mieszkańcy, obawiając się braku dogodnego dojazdu do obwodnicy, piszą i telefonują pytając: „Będzie ten dojazd czy go nie będzie?”

Przypomnijmy, że podczas niedawnych rozmów w Starostwie właściciele pól, które przecinać miałaby ok. 2-kilometrowa droga prowadząca do węzła Wołomin, skarżyli się na brak dialogu na linii władza -mieszkańcy. Jak przyznali, niczego o inwestycji nie wiedzą i obawiają się zbyt niskich kwot, oferowanych za wykup ich ziemi. Część z nich założyła stowarzyszenie, domagając się dołączenia do raportu oddziaływania na środowisko badań, przeprowadzonych w cyklu całorocznym, co opóźniłoby inwestycję o wiele miesięcy i być może zamknęło możliwość wybudowania zaprojektowanego węzła Wołomin. Choć wymagane przez mieszkańców badania w cyklu rocznym są dla tej inwestycji niepotrzebne (wymagają je jedynie tereny chronione), sprawa niebezpiecznie przeciąga proces wydania decyzji środowiskowej, znajdując się na wokandzie coraz to wyższych instancji sądowych.

Po spotkaniu z protestującymi właścicielami gruntów zapytaliśmy więc burmistrz Wołomina wprost: Co dalej z planami budowy łącznika do trasy S8? Oto co usłyszeliśmy: (…)

Więcej na łamach Wieści.

(16) Comments

 1. Lokalny patriota

  Obwodnice, trasy dojazdowe, przejścia nad- i podziemne przy kolei, składowiska śmieci... Może jeszcze internet szerokopasmowy, ścieżki rowerowe, wszystkie czynne latarnie nocą, restauracja wegetariańska i asfalt na ulicach, co? W głowach się władzom i niebezpiecznym lewakom poprzewracało. A tymczasem jest tradycja, jest prawo świętej własności i nikt mi tego, co moje odebrać nie śmie nawet za duże pieniądze!. Zresztą, ponad dwa wieki obywał się nasz Wołomin bez tego wszystkiego, to i dalej przez następne dwa wieki obejść się może... Wołomin był, jest i powinien pozostać skansenem! A komu się nie podoba - won do Dąbrówki, Ząbek czy innego Tłuszcza!

  1. Postępowy

   To Ty Lokalny Patrioto won do lasu jak nie podoba Ci się postęp cywilizacyjny. Widać nie wytknąłeś nawet nosa z Wołomina przez ostatnie lata i nie wiesz jak inne podwarszawskie gminy wyglądają, jak się rozwijają i jaką mają komunikację z Warszawą. To przez Twoich kolegów z PiSu wiecznie skłóconych ze wszystkimi mamy zadupie zamiast miasto XXI w.

   1. LOkalny

    Co za uroczy kretyn... W Wołominie dużo jeszcze takich? Wołomin był, jest i powinien pozostać skansenem! A komu się nie podoba - won do Dąbrówki, Ząbek czy innego Tłuszcza! Tam mają bezbożny internet, przez piekło wymyślony asfalt i potępiane przez Wielebnych Hierarchów składowiska śmieci. A propos śmieci - mają także "rozumnych inaczej" podobnych temu indywiduu - "Postępowych" i - niestety - mają też PiS...

   2. PiS ma! PiS da!

    Że poziom edukacji podstawowej wola w Wołominie do pomstę do nieba, świadczą wpisy takich "Postępowych".... "Pani od polskiego", która nie nauczyła go czytania ze zrozumieniem, winna być wyrzucona z zawodu. No chyba że "Postępowy" - ale też i Kasieńka" -- mają specjalne zaświadczenia z Poradni Zdrowia Psychicznego . Wtedy nie należy zwalniać "Pani od polskiego", lecz skierować gdzie trzeba "Postępowego"., a "Pani od polskiego" należy się gratyfikacja za upór.

 2. załamany

  Proponuję kilka słów o ekipie Burmistrz Radwan Sylwester Jagodziński - prezes ZEC , szef struktur PSL w powiecie , , + Jerzy Mikulski szef stowarzyszenia SKW nie posiadają żadnych kompetencji do kierowania zakładem energetyki cieplnej - polityczny łup za poparcie Radwan w czasie kampanii wyborczej Igor Sulich szef PO w Wołominie zero kompetencji do kierowania zakładem MZO - polityczny łup za poparcie w czasie kampanii wyborczej Dyrektor MZDiZ Wołomin, Oleszczuk - Aktywny działacz Wołomińskiej PO Krzyżanowski dyrektor MDK Wołomin - ogłaszano dwa konkursy na dyrektora a następnie nie rozstrzygnięto ich aby móc bez konkursu powołać Krzyżanowskiego na dyrektora MDK, ponieważ miał tak niskie kwalifikacje - prywatnie kolega Jagodzińskiego. Dyrektor OSIR Wołomin Waldemar Stępczyński - były wysoki urzędnik PZPR w Wołominie ( o kompetencje tego Pana zapytajcie pracowników OSiR :) za rządów Ryszarda Madziara był odpowiedzialny za odśnieżanie Białego Orlika. Jakub Biesiada szef promocji UM Wołomin - doświadczenie praca w hurtowni środków do dezynfekcji To fachowcy Pani Burmistrz Elżbiety Radwan do zmian w Wołomina - mieszkańcy możecie być dumni z tej ekipy...Powodzenia

 3. Lokalny Patriota

  Drogi załamany Sherlocku Holmesie, byłeś może w Prokuraturze z tymi sensacyjnymi sensacjami brzmiącymi sensacyjnie? Bo na razie to piszesz [wklejasz] ten tekst na lewo i prawo niczym jaki bp M. [vulgo TW Lucjan] swoje raporty.... A ja tymczasem proponuję - odrzeć wołomińskie budynki z "genderowych" dachów, założyć strzechy, odciąć prąd, otoczyć o s a d ę solidną palisadą, wszystko pokropić, wyegzorcyzmować i niech nam żyje Nasz Wołomin - dziadowski jak za dziadów bywało... Sasin się gdzie trzeba pochwali, a Waszczykowski pochwali jego...Trzeba tylko wyrzucić rowery oraz... sprowadzić ponownie ŻYDÓW... I tu może być nieduży problem...

 4. paweł

  Lokalny patriota z rodziny szwagrów bez kwalifikacji i z pensją 6 000 zł, gratuluje takiego patriotyzmu....

 5. LOkalny Patriota

  Pawełku, awansujesz. Głupota to dziś najlepsze świadectwo partyjnej - "narodowej" przydatności .PiS da wszystko! Moje gratulacje. PS. Czy już rozebrałeś dach? Biegnij po wódę święconą. Trzeba to pokropić i oblać.

 6. kasienka

  Ja rozumiem walkę o swoje jak to nazwał LOkalny Patriota prawo własności i też uważam że odszkodowanie powinno być słuszne choć w moim przekonaniu najsprawiedliwiej byłoby oddanie zabranego areału ziemi w innej lokalizacji. No i nie należy zapominać o tzw. specustawie na podstawie której można wywłaszczyć każdego. I tylko wkurza mnie że o budowie obwodnicy wiadomo od kilku lat, a spotkania w tej sprawie z właścicielami terenu odbywały się już ponad 3 lata temu. Więc pytam się gdzie wtedy był burmistrz i jego świta, gdzie jest koncepcja połączenia dróg lokalnych z przedmiotową obwodnicą gdzie są uzgodnienia i projekty, czy może Rysiek był zbyt zajęty fotkami na promocję i zlecił wszystko swoim zastępcom umywając ręce od odpowiedzialności.

  1. Lokalny Patriota

   Kasieńko. Ty chyba nauki pobierałaś u Bogom Równego, Ubogiego, Pokornego i Skromnego Santo Subito Ojca Tadeusza Dyrektora Geotermalnego w Toruniu... Jak Ci nie powiedzą, że czarne jest czarne, a białe jest białe - będziesz "myślała" jak Kaczyński każe...Gdyby głupota mogła, unosić się - byłabyś pierwszą polską kosmonautką... - Piszesz "Rysiek"... Ty z nim na "ty"? Dla dobra podobnych Tobie Wołomin powinien przez następne stulecia pozostać skansenem...

 7. obywatel

  Biedny Rysiek odpowiedzialny za wszystkie plagi które torzą Wołomin przynajmniej od 25 lat no i ten węzeł "gordyjski"A podobno wszystkie Ryśki to fajne chłopaki, ale nie wszyscy tak uważają.

 8. Wołominiacy

  Burmistrz Radwan prosimy podać się do dymisji dla dobra Wołomina ...dobrze radzę.....za chwilę będzie referendum i odejdzie Pani w wstydzie i niesławie ......

  1. Mariusz Florkiewicz

   Będzie referendum i przyjdzie... kto? I co się zmieni jak przyjdzie ktoś inny? I według jakiego klucza zagłosują tym razem mieszkańcy? Czy w ciągu 27 lat demokracji Wołomin miał takiego gospodarza, który wszystkim dogodził?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>