Koniec „doradców”

Koniec „doradców”

Dla jednych informacja o próbie likwidacji możliwości zatrudniania asystentów i doradców samorządowych jest pozytywnym efektem działań obecnego rządu w ograniczeniu wydatków na biurokrację. Dla innych jawnym wpływaniem państwa na suwerenne decyzje samorządu. W tym wszystkim jedno wydaje się pewne: koniec samorządowych „gabinetów politycznych” jest bliski jak nigdy dotąd.

Projekt Kukiz 15 i PiS jest już po drugim czytaniu i wydaje się, że nikt już nie zatrzyma tej inicjatywy. Co prawda pojawiają się drobne protesty, a ich organizatorzy wiją się w zeznaniach, nieudolnie broniąc tego, co mamy. A mamy coraz częstsze opinie, że są to zbędne stanowiska i zatrudniane osoby często bywają „po znajomości”. Co więcej, obwiązująca ustawa „O Pracownikach samorządowych” nie określa dokładnie zakresu ich obowiązków, ani też poziomu wykształcenia. W zasadzie jest to dobór za personalnym wskazaniem. Zatem walka o utrzymanie takich kadr samorządowych trwa i nie wiadomo jak się zakończy. Etatami pełnoprawnych urzędników, albo odwołaniem w ciągu miesiąca.(…)

Więcej na łamach Wieści.

(9) Comments

 1. zbig

  Konstytucja jest znów łamana a i Demokracja zagrożona, toż gdzie te nasze ludzie będą przytuleni. Na barykady.

 2. Dzien Dobry

  UUUU to w Wołominie u Radwanowej, sporo osób na tym straci. Będzie przeciwna, niech zgadne.

 3. zbig

  Nie tylko tu pełno doradców,asystentów, specjalistów od pijaru i rzeczników. Znów bedzie kwik. Alez ta władza teraz samorząd demoluje. Zanosi sie na łańcuchy światła i demonstracje.Normalnie fashyzm.Trzeba napisac do Timermansa.

 4. korneliusz

  No to skoro jest ich aż tylu to wymieńcie ich z nazwisk i jednostek w których są zatrudnione. Ja tam osobiście się cieszę że osoby pokroju Saszki, nie będą mogły przewiesić jako doradca od spraw nieważnych i starego kurzu za pensyjkę kilka tysięcy miesięcznie i w pracy będą tylko w dniu wypłaty, a z pokoju karzą sobie zabrać telefon żeby im nikt nie przeszkadzał..

 5. mark

  najlepszy był riczi-lovel : jedna strona expertyzy z googla= 4 kafle. Ciekawe jak u czarownic??? Będą przeciw - coś czuję....

 6. Mieszkaniec Kobyłki od 30 lat

  Rekord świata w ilości doradców politycznych przywiezionych w teczkach z Warszawki za marne kilka tysięcy padł w latach 2010-2014 w Wołominie. Nikt w tej dziedzinie nie jest w stanie zagrozić PiS. A teraz na górze to już jazda bez trzymanki gabinety polityczne puchną od doradców, pełnomocników itp. Biorą Pisiewicze po kilka do kilkunastu tysięcy Niech zaczną od siebie.....

 7. andrzej

  Burmistrz Radwan zadeklarowała że nie będzie mieć doradców ani asystentów ..... jest gromada Pełnomocników.... Hipokryzja kosmiczna

  1. Ala

   Czy taka gromada pełnomocników to bym nie była pewna, pełnomocników jest 2 czy 3 i myślę że żaden z nich nie przewyższa pensją Saszki za panowania Richiego. W latach 2010-2014 mierni doradcy przejadali kasę gminy.

 8. zbig

  Skoro w poprzedniej kadencji było zle to nie znaczy,że obecnie nie powinno wyplenic sie takie zwyczaje. A tu co mamy to samo tylko inaczej nazwane, a miało byc tak pieknie. Ten kto wytyka komus zło obiecuje że jak będzie rzadził bedzie dobrze a pózniej to samo robi jest jeszcze gorszy bo i kłamca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>