Tunel w Geodetów: Nie ma terminu otwarcia!

52

Jak informują PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., na razie nie odbyła się zapowiadana kontrola Wojewódzkiego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego w tunelu w ul. Geodetów, i termin tej kontroli nie został jednoznacznie określony. – Czekamy na decyzje WINB –  przekazał nam zespół prasowy PKP PLK.

52 KOMENTARZE

 1. No to mamy syf. PKP PLK podległe PiS-owskiemu Ministerstwu i Wojewódzki Inspektorat Nadzoru Budowlanego z PiS-owcem na czele opóźniają nam tunel.

  • Bingo czyli święte słowa. Wołomin jest karany za to, że nie wybrał Pana Rysia. A do tego trzeba dodać cwanego wykonawcę. Tak zwany suweren bez obrazy kupuje każda głupotę że za wszystko odpowiada obecna Burmistrz. Oj mogą być zmiany i powroty.

   • @ElektroSpiro Czy dużo idzie z naszych podatków na ten szeptany marketing dla nieudolnej Eli?

 2. Franciszku – Nieudolny Urzędniku, Nieudolnej Burmistrz , Nieudolnie nadzorującej budowę tuneli w Wołominie, nawet Nieudolnie próbujecie zdjąć z siebie odpowiedzialność.
  Boże co za Nieudolność……………

  • Boże co za miernota to napisała.
   Zauważ człowieku że to nie inwestycja miasta tylko PKP PLK i ewidentnie widać, że to sprawa polityczna.

   • … sprawa polityczna mająca na celu zobrzydzenie obecnego zarządu miasta w oczach suwerena tak aby w nadchodzących wyborach Wołomin wybrał dobrze…

  • Sugeruje autorowi ogarnąć się i postudiować prawo… budowlane. Burmistrz nie jest inwestorem więc może nadzorować budowę tuneli tak jak Pan kontrolować loty na Okęciu.

 3. A to mi niespodzianka? A co w tym żałosnym Wołominie działa sprawnie? Służba zdrowia – dno, szkolnictwo podstawowe i średni – dno, infrastruktura drogowa – dno itd. Łącznika do obwodnicy Marek w najbliższej przyszłości nie będzie, droga nr 634 do zabytek. Zaścianek pełną gębą. Modernizacja linii kolejowej wprawdzie nie jest inwestycją gminną, co nie zmienia faktu, że nie dostrzegam, aby władze samorządowe jakoś usilnie zabiegały, aby te nieszczęsne tunele zostały otwarte.

  • A więc tak nie bronię oczywiście Pani burmistrz, ale przypomnijmy sobie kto zostawił taki stan prawny łącznika do obwodnicy Marek i stan zastany niestety nie pozwolił na skuteczne działania. Teraz ewidentnie widać że politycy dbają tylko o to żeby komuś dokopać i wydłużają terminy otwarcia po to tylko żebyśmy my społeczeństwo stali dalej w tych zakichanych korkach. Posumowując kij ma zawsze dwa końce i przypomnijmy sobie kto ma większość w Radzie Miasta. Co z tego że mamy dwóch posłów z terenu Powiatu Wołomińskiego jak efektu ich pracy nie widać i nie widać współpracy w celu polepszenia warunków życia „swojego społeczeństwa”. Nie skupiajmy się tylko na granicach swojego Miasta bo to ludzie z poza tych granic mają bardzo duży wpływ na kształtowanie polityki, ale też na to co się dzieje na terenie naszego Powiatu tudzież na życie społeczeństa na terenie naszego Miasta/Gminy Wołomin.

 4. WINB jest nadzorowany przez wojewodę.
  „Wojewoda, będący zwierzchnikiem administracji zespolonej w województwie oraz pełniący w stosunku do WINB funkcję pracodawcy w rozumieniu Kodeksu pracy.”
  być może nie zależy im na pośpiechu żeby burmistrz z innej opcji za dużo się nie udało.

  • To jest oczywista oczywistość. Opóźnienia w oddaniu tuneli są przedwyborcza gra obecnej siły przewodniej narodu. Niestety suweren kupuje każda głupotę.

 5. To miasto nie ma szczęścia do wielu spraw, długo by wymieniać liste inwestycji spapranych, niepotrzebnych, ale jest duzo fuch dla swoich i polityki władz samorzadowych.

 6. A co nasza burmistrz zrobiła by przyspieszyć sprawę? NIC. W Zielonce burmistrz zabiegał o szybkie otwarcie, latał, to i tunel otwarty mają. W Wołominie Radwanowa biega po mediach i premie rozdaje. Swoich na stołki wstawia, jak Urbanowski, Zbieć, Solic, Mikulski, Sulich. Dla nich nagrody, stołki i pensje dało sie eksperesowo załatwić. Cokolwiek dla mieszkańców, niestety nie. Do bani z takim burmistrzem!

  • Wyjaśnienie sukcesu Zielonki jest bardzo proste. To sukces Torpolu a nie burmistrza. Aby zakończyć prace torowe Torpol MUSIAŁ zamknąć przejazd i jednocześnie oddać tunel bo pewnikiem byłyby kary. W Wołominie Torpol nic nie musi…

   • ElektroSpiro. Mylisz sie. Widac, ze jestes trollem broniacym i zaganiajacym sytuacje w Wolominie. Ale rozdawnictwa stolkow, tuneli nieddanych, braku inwestycji, chaosu, wreszcie braku wjazdu na s8 nie da sie obronic. Cho

   • Jak komuś fakty nie pasują do przekazu dnia przewodniej siły narodu a jeszcze nie można w pełni kontrolować przeszłości przechodzimy do ataku osobistego. Na początek troll. A można było zacząć od gorszego sortu. Ale jest potencjał rozwojowy – morda zdradziecka, kanalia… Niczego Jasel nie „zaganiam” ani nie zaogniam. Piszę prawdę, a prawda boli, szczególnie jak nie zgadza się przekazem dnia! Fakty są takie, że Burmistrz nie jest inwestorem. Może jedynie prosić wojewodę z nadania przewodniej siły narodu o to żeby jego podwładny inspektor nadzoru coś zrobił w tej sprawie. Nie zrobi bo teza partii rządzącej jest prosta – obecne władze Wołomina nic nie robią dla suwerena. Nie dbają o mieszkańców tak jak to robił Wielki Poprzednik… Prawda Was Jasel zaboli?

 7. Niestety można tylko powiedzieć JEDNO WIELKIE BAGNO. Czy jest ktoś odpowiedzialny za ten bajzel. Ile to już terminów otwarcia podawano i nic. Dlaczego władze Wołomina nie informują społeczeństwa kto jest odpowiedzialny za taki syf. To pójdziemy i zrobimy zadymę.Wolna amerykanka urzędnicza. Na przejeździe Sikorskiego spalił się trzy tygodnie temu szlaban i co nic za szlabany robi dwóch kolejarzy tarasując swoim ciałem miejsca rogatek. Kino to mało powiedzieć – teraz czas przejazdu się wydłużył a tunele niby ukończone a zamknięte. Ruski styl decydowania który w dupie ma ludzi.

  • Kto jest za to odpowiedzialny? Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego podległy Wojewodzie. Dalej tłumaczyć?

 8. A ja Wam powiem kto jest odpowiedzialny za ten bałagan – Wy szanowni Wyborcy!!!!! To Wy wybieracie te miernoty które się wdzięczą do Was z nieudolnie przerobionych w Photoshopie pseudo banerów wyborczych i łapiecie się jak muchy na lep na ich wyświechtane obietnice i hasełka . Od dekad wybieracie to samo – mając nadzieję że ten będzie całkiem inny niż poprzednik bo przecież tak punktuje jego nieudolność- po czym okazuje się że z poprzednikiem są po jednych pieniądzach i wcale tego nawet nie kryją i nie kryli a Wy o tym wiecie!! Od lat krzyczycie SYF, DZIADOSTWO, NIE LICZĄ SIĘ Z MIESZKAŃCAMI, NIEUDOLNOŚĆ, PO WYBORACH KONIEC Z WAMI!!! A po wyborach te same nazwiska OD LAT tylko stołkami się zamieniają!!! Mikul miasto doprowadził do upadku i każdy widział że jest coraz gorzej a rządzil 3 kadencje (sic!!), potem wybraliście Pięknego Rysia który był z poprzednikiem za Pan brat, teraz jest Ela „nic nie mogę wina Ryśka” Radwan, oderwana od rzeczywistości gwiazda zdjęć na tle wątpliwych sukcesów, dla której Mikul to był mentor i sama to mowiła, znów krzyczycie. Kto następny będzie??? Znowu Mikula wybierzecie?? Sulicha?? Solisa??? A może nadspołecznik Jagoda od smrodków wyskoczy jak krolik z kapelusza??Pretensje miejcie do siebie!! To Wy wybieracie gospodarza i nie mowcie że nie wiecie jaki on będzie bo to nie są ludzie z kosmosu tylko stąd i dobrze ich znacie! Ale i tak przy urnach utrzymujecie nieudolne qui pro quo i nie ma co się denerwować bo taka jest smutna prawda niestety. Lepiej już wybrać kota jak mieszkańcy Talkeetny na Alasce niż kogokolwiek z wymienionych w tym i wcześniejszych komentarzach. Ale pewnie i tak będzie jak zwykle i tak to miasto zatapia się w bagnie dziadostwa coraz bardziej….

  • Dzięki mark, ale i tak nie miałbym szans bo ludzie „nie lubieją” jak im się prawdę prosto w oczy mówi, wolą kłamstwa i obłudę, a potem twarde lądowanie w pier……u jaki jest zaraz po wyborach, ale cóż widać większości to wszystko pasuje, a udziela się tu tylko garstka utyskiwaczy którzy się „czepiajo” że może czas się obudzić bo może być lepiej i normalniej tylko trzeba oczy otworzyć szerzej i spojrzeć jak inni to zrobili!!? Ale po co!? Fajnie jest! Zenek przyjedzie, Ci co talent show wygrali raz do roku i sie gawiedź cieszy!!! Tanim kosztem utrzymują się przy władzy naprawdę!!! A Wołomin staje się coraz bardziej Etiopią podwarszawskich miast. Pan vice gdzieś tam wystosował pismo żeby nie pisać o Wołominie w kontekście kolejnych zatrzymań przestępców bo to uderza w aktualny wizerunek miasta. Myślałem że padnę!! A co zrobili żeby wizerunek poprawić? Najwięcej zrobiło PKP- po całości ekrany i jak ktoś przejeżdża to nie widzi tego co poza nimi bo nie uwierzyłby że tak wygląda miasto 20 km od Warszawy….

   • Bardzo celnie. Też się – niestety – zgadzam, że PKP ekranami najlepiej zrobiło dla wizerunku miasta. Bo Wołomin rzeczywiście wygląda fatalnie. No porównajmy Serock, Hrubieszów, Puławy, Pułtusk, cokolwiek…. Zobaczcie jaka jest różnica. To kolesiostwo, te ekipy aż po Radwan, która już w ogóle uczyniła folrwark i spółdzielnie dla wszystkich nieudaczników z regionu prowadzi nas w przepaść. Takie syfu tu jeszcze nie było… Wygląda na to, że będziemy już na zawsze miastem układów, żuli, złodziei i biedoty. Bo chcemy czy nie, dla ludzi przyjezdnych tak to wygląda.

   • Racja, powiem tak,ze włodarzem w naszym powiecie może poza naprawdę nielicznymi przypadkami nie został jeszcze ktos bez jawnego bądz zakulisowego poparcia Starego Układu z M.. dalej 2 litery. To juz 27 lat tu sie rzadzi.Kazdy inny kandydat jeszcze na etapie chociazby przypuszczeń był odpowiednio osaczany i deprecjonowany itp. Przy okazji,którzy z nowych włodarzy po wieloletnich latach poprzedników wykonali audyty?/ Prawdopodobnie tylko nowy Wójt gminy na D… Tak to się działo i dalej bedzie działać, starzy sie wykruszaja bo juz ich lud w znacznej części ma dosyć lub pesel wskazuje, nowi którzy nastaja musza jakoś to „podtrzymać”

   • Najwięcej zrobiło PKP… Odświeżę pamięć. A za czyjej to władzy wprowadzono normy dotyczące hałasu i ekrany? Oczywiście Burmistrz jest odpowiedzialny także za pogodę.

  • Wybierają tych co są na listach. Jak widać z komentarzy do każdego burmistrza są zastrzeżenia. Kiedy trafi na listę IDEAŁ?

 9. Wołomin nie ma szczęścia do burmistrzów. To fakt niezaprzeczalny. Ostatnie 6 lat to już całkowity regres. W następnych wyborach pewnie wygra PiS bo widzę, że już dziś obecna burmistrz zatrudnia przedstawicieli tej partii, żeby za rok całkowicie oddać im pałeczkę. A PiS wystawi młodego Beredę i wybory ma już w kieszeni.

 10. @Tartuffe – dawno już pale wieśniakom po oczach – że tu jest obora nie powiat. Ale na forach siedzą przyspawani samorządowcy. Internet w wiosce nie działa – to nikt prócz nich sie nie udziela – z małymi wyjątkami.
  Ludzie myślą – że tak jest wszędzie – bo za miedze nie wyjeżdżają – a tyle starczy żeby zobaczyć że wołmin od kadencji mikuli – leci w dół. Tu nie ma żadnych inwestycji. Nie ma dweloperki dróg kawiarni – ogólnie – wieś tańczy i śpiewa. A ludzie tego nie widzą, nie wiedzą.
  Zgraja samorządowców spawa kolejne uszy żeby nie odpaść. na spotkaniach w sprawie mertopoli – tylkotwarze z urzędów. Ludzi – ZERO! A nikt nie powie – że metropolia objęła by piecze nad drogami – lazaretem – zwanym szpitalem , nad komunikacją – czyli tym co zapewnia rozwój.
  Pół mózgom z samorządów zostało by pozyskanie inwestorów i przyciągnięcie ludzi – ale oni tego nie potrafią. Środków z UE – też nie pozyskują – bo nie potrzebujooo i nie łumjejo – to ji jak, po co na co – jak piknie jeee.
  Śmiech – nie piszta źle o wołminie bo wizerunek nadszarpujeta. A co ty zrobiłeś żeby ten wizerunek poprawić????
  Ile miejsc pracy za tej kadencji przybyło w wołminie, ile dróg lamp czy chodników zbudowaliście???

  Wejdźcie na strony Legionowa Piaseczna Nowego dworu mińska czy Sulejówka – zobaczycie jak ludzie żyją i samorząd działa. Krowy pasać a nie miastem władać.
  Na wybory – z kartką na której jest skład rady miasta i powiatu. I wybieram tych – których na kartce nie ma. I wtedy może zmienimy spawaczy

 11. Zgadzam się z Tartuffe – jak ludzie trochę pocierpią, to może się nauczą, że na wybory chodzić trzeba i oddając swój głos również należy się zastanowić. Innej opcji nie ma 🙂 Wołomin na tle innych miast wygląda zapyziale i ludziom to nie przeszkadza, to może stanie w korku, noszenie rowerów po schodach, czy też wyłożenie się jak długi na krzywym chodniku nauczy rozsądku i pomoże uruchomić procesy myślowe. Pozdrawiam.

 12. Przede wszystkim trzeba zmienić mentalność wyborców. Nie można patrzeć tylko na własny krawężnik czy ulicę, ale na pomysł na całą gminę i strategię jej rozwoju. Kiedy radny próbuje takie tematy kreować jest szybko gaszony przez swoich wyborców, aby zajął się ulicą czy krawężnikiem w swoim własnym okręgu wyborczym. Dlatego JOW-y nie wyszły nam na zdrowie z punktu widzenia rozwoju całej gminy.

  • Z tego wniosek, że radni w Wołominie są troszkę gamoniowaci. Przecież JOW-y funkcjonują w całej Polsce i wszystkie miasta (za wyjątkiem m.in. Wołomina) się pięknie rozwijają. Radni w tych miastach po prostu robią swoje i nie wchodzą pod pantofel swoich wyborców. Owszem, problemy są wszędzie podobne (nawet na Grochowie chodniki w bocznych uliczkach są krzywe i nie wszędzie po zmroku jest widno), ale ich nagromadzenie w Wołominie aż się rzuca w oczy.

 13. Tunele tyle czasu zrobione a nie otwarte masakra.W dodatku te windy są strasznie małe, że wózek inwalidzki się nie mieści,a nie dośc,że małe to ciągle popsute. Z rowerem na drugą stronę nie da się przejść. Ta szyna na Laskowej to jedna wielka porażka, schody są za strome i trzeba uważać żeby nie zjechać razem z rowerem. Kto wogóle wydał pozwolenie. Nie dziwię się,że są problemy z odebraniem skoro to wszystko jest zrobione na odwal.

 14. Wołomin to jeden wielki śmietnik. Śmieci na ulicach na trawnikach w lasach!!!. Ludzie z domków przy Fieldorfa i nie tylko tam wywalają śmieci do koszy publicznych. W lesie za wodociagami jest wysypisko śmieci i z dnia na dzień ich przybywa!. Miasto jest zarzucone butelkami po wódce i puszkami po piwie. Takiego syfu nie ma nigdzie. Rzygać się chce gdzie się nie spojrzy.

 15. O czym to świadczy : o totalnym zdziczeniu i narastającej patologii.
  Zdziczeniu i rządzących – którzy wiedzą że sfołeczeństwo za przysłowiową – i faktyczną – kiełbase wyborczą – na pewno ich wybierze. 1-3 pikniki z grilem – i przy urnie są już nasi. W zamian oddając lukratywne stołki.
  Zdziczeniu społeczeństwa – bo jeśli są tacy – a są – bo skłania ich do tego sytuacja tego miasta – za piknik z niby gwiazdą, łyżkę musztardy i wątpliwej jakości kiełbe – oddają swój cenny głos na tego kto patrzył na nich z pod tacki na kiełbase. Do tego małpeczka którą złoży sie rytualnie gdzieś pod słupem – pełnia prostackiego szczęścia! Bo tyle w głowie – co w mieście zobaczyli – no bo gdzie indziej??
  Przykład: osiedle niepodległości – rejon o największym zagęszczeniu głosów wyborczych na metr – właśnie robimy chodniki !!! Brawo ! Ludzie nie zapomną kto robił – przy urnie. A że reszta wsi – nędza – ale kto by na to patrzył – przy liczeniu głosów. Najfajniej to te wiochy pod wołminem wyglądają: 2sklepy na krzyż autochtoni z łamaną polszczyzną z dwoma promilami na karku bez kija nie podchodź, brak chodników , nieliczne oświetlenie, asfalty jeśli kładzione – to za gierka…. witamy w PRL-u

 16. Mark tak to działa.Kumulacja inwestycji w drugiej części kadencji z naciskiem na ostatnie miesiace przed wyborami- to po pierwsze. Po drugie , najwiecej inwestycji ale to juz w całej kadencji na obszry gdzie jest najwiecej wyborców. Wystarczy zapoznać sie z wydatkami inwestycjyjnych w trakcji kadencji.Troche stanowisk i pracy dla zaprzyjażnionych i ich bliskich. Oczywiscie bardzo istotne pikniki,imprezy,dozynki itp. to na okrase. I to jest przepis na zwycięstwo wyborcze.

 17. kiedyś ktoś zaplanował sobie budowę domu, kupił potrzebne materiały i oczywiście w między czasie złożył wniosek o pozwolenie na budowę….miesiące mijały – pozwolenia nie było. I ten ktoś olał te ich pozwolenia i zaczął budowę domu. I kiedy dom już stał w stanie surowym zamkniętym, starostwo w końcu wydało pozwolenie….może więc olać wszystkie te polityczno gówniane przepychanki, staranować barierki (czołg już jest) i jeździć tym pieprzonym tunelem od siedmiu boleści…

 18. Niestety, przy obecnych wladzach w Wołominie, nie ma co liczyć na poprawe sytuacji. Wytworzyła się tu bowiem spółdzielnia stołków i nagród. Mikulski, Radwan, Solis, Sulich, Urabnowscy, wszyscy sobie robia nawzajem dobrze. Pan Domagała znów na kampanie da. I oby ta robota w budżetówce była. Spokojna. Pewna, z nagrodami, swoim się pomoże przy okazji. A biedni mieszkańcy niech płacą podatki i płaczą….Mam jednak nadzieje, że uda się odzyskać demokrację w mieście.

 19. zasłyszane w maglu: tunel – nie wiem który – nie może zostać otwarty – bo jest za niski. I ktoś nie może go odebrać.

  No – baja !!!!

  • Również słyszałam o tym, że tunel na Geodetów jest za niski ok. 20 cm i nie odebrała go Straż Pożarna. Jeśli to prawda, a n ie plotka, to z tym otwarciem jeszcze trochę poczekamy.
   Na Sasina mają problem z własnością jednej z przejętych pod inwestycję działek. Pominęli jednego z właścicieli, czy też spadkobierców przy wywłaszczaniu.
   Chyba jednak trochę poczekamy na te tunele.
   Ostatnio ktoś sprzedał mi newsa, że na dwa lata zamykają most pomiędzy Duczkami a Wołominem, bez przeprawy tymczasowej, pomimo że właściciele Mrówki chcieli udostępnić teren pod przeprawę. Objazd przez Zagościniec i stanie w korkach na przejeździe..
   Super, stajemy się skansenem, nie będzie można normalnie ani wjechać, ani wyjechać z Wołomina.

 20. Tunel nie będzie odebrany, ponieważ EGO burmistrz Radwan jest tak wielkie, że trzeba będzie poszerzyć przejazd aby się zmieściła .

 21. Tuneli nie ma, łącznika z obwodnicą nie ma, syf w mieście i lasach i na ulicach ale co raz rośnie np mowy plac zabaw dla dzieci- kolejny i pani burmistrz otwiera punkty gdzie można wypełnić 500 np na osiedlu na Błotnej. A co dla ludzi starszych , dla młodzieży dla tych bez dzieci i innych?

 22. Dla dziadów – gimnastyka z rowerem w przejściu pod torami – wersja light – szyna płaczu. Dla młodzieży – alkohole 24 – do wyboru. Dla dzieci – np basen! – a sorry – nie TU – TU – nie działa . Dla tych bez dzieci – zbieranie po lasach śmieci albo kurs koszenia trawy na wybranym miejsckim trawniku – trawy nie brak dla tysięcy dusz. Dla innych – wiele innych atrakcji wołomińskich: zwiedzanie wiaty za 15 000 000 albo relax w klatce urzędu za 5 000 000 i możliwość skorzystania z lokalnego neciku za 3 000 000zł, zwiedzanie doliny smoleńskiej nad czarną, można czołgiem na lawecie po jeszcze nie-parku pochasać albo skorzystać bardziej luxusowo – ze ścieżek rowerowych lub po prostu dróg – poznając prowincjonalne wyrwy w asfalcie kładzionym za fenicjan.
  Co ? mało atrakcji?????

  – Boże ! i ja tu mieszkam Czym sobie zasłużyłem!!??? Dziadek w wehrmahcie czy czekista???

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj