W końcu ukarzą gwałciciela?

W końcu ukarzą gwałciciela?

Interwencja ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobro ma prześwietlić działania prokuratorów z Wołomina, prowadzących głośną sprawę domniemanego gwałtu na 12-letniej Karinie, którą umorzono. Przypomnijmy, że w pierwszym postępowaniu mieszkaniec Wołomina nie poniósł konsekwencji swojego zachowania, choć istnieją pewne dowody na dokonanie przez niego gwałtu na dziewczynce. Mężczyzna został wypuszczony na wolność i zniknął.

Jak informują ogólnopolskie media, minister sprawiedliwości uznał za kompromitującą decyzję o umorzeniu wcześniejszego śledztwa w tej sprawie i polecił wszcząć postępowanie dyscyplinarne wobec prokuratora referenta, który o tym zadecydował.- Jak tylko spełnione będą przesłanki formalne, na moje polecenie, sprawa będzie ponownie prowadzona. Skorzystam tutaj ze swoich uprawnień jako prokurator generalny. Nie ulega wątpliwości, że takie sytuacje powinny spotykać się z bardzo stanowczą reakcją – podkreśla minister sprawiedliwości. Konsekwencją postępowania dyscyplinarnego dla prokuratora, jeśli potwierdzone zostanie „naruszenie przez niego obowiązków służbowych”, może być nawet usunięcie z zawodu. (…)

Więcej na łamach Wieści.

(2) Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>