Wyboista droga do wiedzy

4

Być może informacja zawieszona na drzwiach Szkoły Podstawowej nr 3 w Kobyłce tak zaniepokoiła rodziców dzieci do niej uczęszczających, że ci zdecydowali się zatelefonować na nasz interwencyjny numer telefonu.

Wyraźnie podniesiony kobiecy głos w słuchawce prosił abyśmy przyjechali pod szkołę i opisali to wszystko, czego będziemy świadkami. Nie czekając zbytnio, postanowiliśmy jechać, licząc że uczestniczyć będziemy w czymś ciekawym. I rzeczywiście, uczestniczyliśmy. Sam dojazd do budynku do łatwych nie należał, bowiem od dawna trwa remont tej części ulicy Załuskiego. Pozostawiliśmy auto na bliskim szkoły skrzyżowaniu, by dalej pójść pieszo. Przed głównym wejściem czekało na nas kilkoro zdenerwowanych rodziców. Szybko przystąpili do relacji ich problemu. Była wyjątkowo krótka i rzeczowa. – Mamy sobotę, godzinę 9.30. Na remontowanej ulicy Załuskiego nie ma ani jednego pracownika. Teren trwającej wciąż budowy wygląda tak, jakby panowie zrobili sobie jedynie przerwę, ale ich nie ma, po prostu nie ma. Mimo to wszędzie zalegają porzucone przedmioty: leżą stanowe pręty, wystają jakieś druty. Po ulicy, przed wejściem do szkoły wala się kostka brukowa, a szczytem wszystkiego są otwarte studzienki telekomunikacyjne i kanalizacyjne. Proszę pamiętać, że za dwa dni tą drogą przyjdą nasze dzieci. Wątpimy by to przejście, było bezpieczne – mówią pokazując ciekawe obrazy. (…)

Więcej na łamach Wieści.

4 KOMENTARZE

  1. To dopiero początek po otwarciu S8 trzeba będzie przywitać się z wielkimi korkami w mieście. Proponuje objazd przez Maciołki do Ossowa przez ul.Jasińskiego, może urząd sypnie tam nieco gruzu, powstały jakieś kratery na drodze. Mieszkańcy ul.Jasińskiego nie mogą blokować przejścia dla pieszych tam przejścia nie ma.

  2. Czy jest już planowana przebudowa skrzyżowania ul. Przyjacielskiej z ul. Zagańczyka w Kobyłce? Jeśli nie, to jestem pewny, że samochody zjeżdżające z S8 ulicą Przyjacielską będą miały duży problem z włączeniem się w ul Zagańczyka. Zwłaszcza w godzinach powrotu z pracy. Oby to nie wyglądało jak w Wołominie po otwarciu tunelu. Tam, aby jakoś ratować sytuację, wyłączyli sygnalizację świetlną i postawili policjantów….

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj