Pomóżmy pogorzelcom

Pomóżmy pogorzelcom

W ostatnich tygodniach na terenie powiatu doszło do kilku pożarów domów mieszkalnych, w wyniku których dwie rodziny apelują o pomoc w odbudowaniu swoich domostw. Na portalach pomocowych uruchomiono zbiórkę dla rodziny z Marek i Leśniakowizny.

Ogień w domu w Leśniakowiźnie pojawił się w czwartek 4 października i strawił wnętrze całego piętra. Zamieszkiwała na nim rodzina z dwójką dzieci. Potrzebne są przede wszystkim materiały budowlane do wykończenia wnętrz, np. gips, szpachla (rzeczy głęboko penetrujące do wywabienia zapachów spalenizny, ponieważ dzieci są alergikami), środki czystości (do czyszczenia plastików) oraz pomoc finansowa. Ze względu na sezon jesienny rodzinie zależy na czasie, by jeszcze przed zimą móc wprowadzić się do mieszkania. Pomoc uruchomiono na portalu zrzutka.pl, informacje można też uzyskać o sołtys Leśniakowizny i na portalu fb „sołectwo Leśniakowizna”.

Z kolei na portalu pomagam.pl o pomoc dla rodziny z Marek apeluje przyjaciel pogorzelców. Ogień w jednym z bliźniaków na osiedlu Lisi Jar w Markach pojawił się 30 października po południu. Doszczętnie strawił dach i strop. (…)

Więcej na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

No Comments

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *