Tyle zarabiają nauczyciele w gminie Wołomin

Tyle zarabiają nauczyciele w gminie Wołomin

Właśnie ukazała się najnowsza informacja o stanie realizacji zadań oświatowych za rok szkolny 2017/2018, w tym o wynikach egzaminów, opracowana przez Zespół Ekonomiczno-Administracyjny Szkół i Przedszkoli w Wołominie. Zawiera ona liczbę uczniów, kwoty przeznaczane przez gminę na poszczególne placówki oświatowe, wyniki nauczania i wysokość wynagrodzeń gminnych nauczycieli. Ponieważ dokument ma prawie 90 stron, przytoczymy tylko te fakty, które mogą najbardziej zainteresować Czytelników.

Z dokumentu dowiadujemy się na przykład o statystycznej liczbie uczniów przypadającej na jednego nauczyciela w gm. Wołomin: w ZS nr 1 – 10, SP nr 2 – 12, ZS nr 3 – 14, SP nr 4 – 11, SSP nr 5 – 12, SP Ossów- 3, SP Duczki- 11, SP Czarna- 12, SP Leśniakowizna – 8, SP nr 3 – 13, SP nr 7 -13, SP St.Grabie – 6.

Jak się okazuje, liczby te nie przekładają się jednak na wyniki w nauczaniu. Mając je na uwadze porównajmy wyniki gminnych szkół, z egzaminu gimnazjalnego w poszczególnych latach: (…)

Więcej na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

(9) Comments

 1. marta

  Jestem w szoku ile zarabiają nasi nauczyciele. Tabelka w wieściach zaskoczyła mnie bo myślałam, że oni mają najwyżej 2-3 tysiące. Tymczasem wyniki nauczania poniżej średniej. Szok

 2. były nauczyciel

  W szoku? 2-3 tysiące to by było ok? Dwa lata temu odszedłem z zawodu. Miałem dość nie tyle uczenia za marna kasę ale rodziców wiecznie wtrącających się we wszystko. Im mniej czasu poświęcali swoim dzieciom tym więcej oczekiwań mieli w stosunku do nauczycieli. Najlepiej byłoby by nauczyciel zrobił za nich wszystko: nauczył wiązać buty, mówić dziękuje i przepraszam, wychował, przygotował do egzaminów do dobrej szkoły ponadgimnazjalnej, przypilnował w sylwestra i wigilię, w wakacje popilnował "bo dzieci się nudzą", odbierał telefony i smsy 24 godziny na dobę, sprzątał pyłki sprzed stóp, uwzględnił to, że uczeń nie jest przygotowany "bo byliśmy w weekend na weselu", rozpisał materiał zajęć ( dla korepetytora) realizowany w tygodniu, w którym rodzina w czasie roku szkolnego wyjeżdża na wakacje do Maroko. "Dżońco jest taki wrażliwi, dlatego napluł koledze w twarz gdy ten powiedział, że jest głupi". Dżońcio pokazuje mi faka gdy matka mi to mówi. Odszedłem z zawodu. Pracuję 8 godzin dziennie, mam wolne weekendy i wieczory, dwa razy większą pensję, służbowy samochód i telefon, święty spokój, 26 dni urlopu, nikt mnie nie nęka telefonami po pracy, nie straszy, że napisze na mnie skargę do kuratorium, nie mówi mi, że jestem pariasem i mogę ojcu X polerować felgi jego BMW. Idź Marto do szkoły. Gwarantuję, że po roku nie chciałabyś tam pracować nawet z 5 tysięcy.

  1. margo

   Moja córka w tym roku rozpoczęła pracę w szkole. Ambitna idealista, zastanawiam się jak długo wytrzyma. Pracuję ponad 30 lat w księgowości (w różnych firmach - w korporacji, w S.A.) i nic nie zmusiłby mnie do pracy w szkole. Za 2-3 tys.(pewnie brutto) użerać się z bandą gówniarzy i ich "mi się należy" rodziców? Współczuję i podziwiam ostatnich idealistów.

   1. Elle

    Twoja córcia, dziś pańcia nauczycielka z ambicjami, też należała do grona gówniarzy, a ty - do "mi się należy" rodziców, więc nie pluj jadem na pokrytą mułem instytucję, w której królują absolwenci branżowych uczelni, plasujących się w ogonach wszelkich klasyfikacji. Ochłoń, kobieto, i się zastanów, co leży u podstaw takiej sytuacji.

   2. margo

    Uuuu Elle widzę, że zabolało, ulało ci się całkiem nieźle. Czyżby wyłaził z ciebie roszczeniowy rodzic? Te kilkanaście lat temu rodzice byli mniej roszczeniowi, początki tego co jest teraz może już były, ale nie na taką skalę. (Informacje od nauczycieli z długim stażem). I właśnie kontaktów z takimi "Pańciami" jak ty współczuje mojej córce i innym nauczycielom. Atakują "ostrą amunicją" przy najmniejszej próbie zwrócenia uwagi. Miłego dnia.

   3. Elle

    No tak, margo, córcia - pańcia nauczycielka, była aniołeczkiem noszącym kwiatuszki na dzień nauczyciela i inne okoliczności, a mamcia patrzyła w pańcie nauczycielki jak w obrazki i za pewnik przyjmowała każde ich słowo. Rodzice zawsze mieli prawo oczekiwać zaangażowania nauczycieli w pracę w wybranym przez nich najpewniej świadomie zawodzie. Nikt nikogo do pracy w tym zawodzie nie zmusza, nie ma więc powodów do biadolenia nad losem nauczycieli. Funkcjonują w sferze budżetowej, więc księgowa powinna wiedzieć, że środki na nauczycielskie pensje nie spadają z nieba i drzew. Jestem roszczeniowym rodzicem, bo ciężko pracuję na swoje utrzymanie, a zdobyte wykształcenie pozwala mi znajdować nauczycielskie błędy. Ciesz się, margo, statusem mamci pańci nauczycielki, bo to może dla córci szczyt intelektualnego wyuzdania ta praca...

   4. margo

    Ależ cieszę się i jestem dumna z mojej córki. I nawet takie nawiedzone osoby jak ty nie są w stanie tego zniwelować. A jeśli uważasz, że zawód nauczyciela to taki rarytas za twoje "pańskie pieniądze", to czemu nie pracujesz w szkole? Lepiej ci wychodzi dokładanie innym? Wygodniej tak, aniżeli samemu pokazać klasę i co się potrafi? A pieniądze w budżetówce może i nie spadają z drzew, ale każdy z nauczycieli musi na nieciężko zapracować. A ty ile płacisz tych podatków, że uważasz, że kupiłaś sobie szkołę i nauczycieli? Pewnie to co wpływa na urzędu skarbowego z ledwością starcza na waciki, ale roszczenia są jakby wpływały miliony.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *