Kolejne popiersia w Panteonie Pamięci w Ossowie

Kolejne popiersia w Panteonie Pamięci w Ossowie

W minioną sobotę, w strugach deszczu w Ossowie zebrali się duchowni diecezji warszawsko-praskiej, członkowie Komitetu Pamięci ks. J. Popiełuszki, lokalne władze i rodziny ofiar katastrofy smoleńskiej, by modlić się za swoich bliskich i odsłonić kolejne dwa popiersia w Panteonie Pamięci. Obok wykonanych z brązu popiersi śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego, bp polowego WP ks. gen. Tadeusza Płoskiego, prezydenta RP Ryszarda Kaczorowskiego i gen. Franciszka Gągora, stanął pomnik osobistego lekarza prezydenta L. Kaczyńskiego – gen. Wojciecha Lubińskiego oraz marszałka Macieja Płażyńskiego. (…)panteon1418

W swoim przemówieniu przedstawicielka rodziny gen. Lubińskiego ze łzami w oczach dziękowała wszystkim fundatorom oraz opiekunom, którzy przyczynili się do utworzenia tego miejsca pamięci i stale się nim opiekują. – Wierzę, że dzięki pamięci o tych wspaniałych ludziach, pielęgnowanej przez Państwa, to dzieło stanie się drogowskazem dojścia do prawdy, bez której nie zapanuje cisza nad ich grobami, a której tak pragną wszystkie rodziny – mówiła wzruszona.

Więcej na łamach gazety.

(13) Comments

 1. Menachem

  Znowu podjudzanie w wykonaniu tow.redaktorów? Jeśli kiedykolwiek jakiś szur zdecyduje się na jakiś wandalizm w tamtym miejscu będzie to wyłączna wasza wina, towarzysze. Wasza i waszej obciachowej, prymitywnej propagandy.

 2. gallus anonimus

  A co tu komentować, kolejna imprezka PiSowska. Prędzej czy później będzie skansen zidiocenia smoleńskiego. TYlko tak to można potraktować. A ty Menachem uspokój się.

 3. LOGISTYK

  Żal mi pracowitych gołębi i kawek - tyle będą mieć zasłużonych betonów do "upamiętnienia". Sam głabek pokoju Menahem [do niedawna Josze; ksywa "Towarzysz"] nawozi na łamach... Podziwiam arcypastucha Boshaborę - do wiernych parafian w Jasienicy nie miał bidula odwagi wyjechać, do Ossowa - owszem... Żal mi Ossowian - wielu rzeczy im brak, ale betonu, ptasich ekskrementów i nawiedzonych pismanów mają pod dostatkiem...

 4. a r t u r r o s

  O jeny ! Pompiersie nadwornego osobistego medyka i powiernika jako elementy "Panteonu" ? Bareja by tego nie musiał wymyślać. PS. Co do marszałka Płażyńskiego oczywiście nie mam pytań.

 5. a r t u r r o s

  @ Menachemowi : Wandalizm dotyczył niechcianej mogiły poległych sołdatów Raboczie Kriestianskoj Krasnoj Armii (bolszewickiej ). Bo oczywiście i inicjator tego, ówczesny burmistrz Mikulski, był nielubiany (podobno). Przeinaczasz niniejszym czyli po Jerewańsku mącisz. Podejrzewam, że dlatego tę mogiłkę złośliwie znienacka wandalę wpędzili w infamię. Ale akcja wtedy była sławna (celowo zapewne ) i to na całą Polskę. PS. Redakcjo i pajcomp'ie : te kapcze przy publikowaniu posta wywołują wirowy ruch mych ócz. Weźcie je trochę uprośćcie, pliz...

 6. Meloman

  Arturrosie, o języku rosyjskim masz takie pojęcie jak smoleńskiej pamięci Prezydent Tysiąclecia o polityce lub abp Boshabora o miłości bliźniego. Spróbuj po polsku... REDACHTÓRY DOKSZTAŁCAJĄ SIĘ, stąd najwyraźniej a to żądanie określenia stolicy Polski [już się chyba naumieli, bo zaprzestali dopytywać], a to "kapicze" [ich to najwyraźniej rajcuje]... To ma dla nas być taka "droga przez mękę" ograniczjąca nieprzychylne im wpisy.

 7. anka

  Melomanie , chyba wchodzisz tylko na stronę Wieści - życzę powodzenia w komentowaniu na stronie Życia Powiatu :) tam to dopiero obiektywizm pozazdrościć .

  1. Meloman

   Co to jest "Życie Powiatu"?. Będę wdzięczny za wyjaśnienie lub linka... Czy tam też podają ogłupiające i niewyraźne "kipicze"?

 8. borat

  Zgadzam się, że ten osobisty lekarz, to przegięcie. W katastrofie zginęli Putra, Bochenek i Szmajdziński - wicemarszałkowie, sekretarze stanu, posłowie, senatorowie. Ale katastrofa dotknęła tylko jednej partii, śmierć innych ludzi, nie pisowców, nie ma żadnego znaczenia. Jak rozumiem, następna w kolejce do popiersia będzie powiernica pani prezydentowej albo kapelan prezydenta.

 9. a r t u r r o s

  Nawiasem pisząc : Dla Janusza Zakrzeńskiego, Anny Walentynowicz, Krystyny Bochenek a również chociażby Marka Karpa powinno się też znaleźć miejsce. Może i dla Jana Karskiego, Stanisława Sosabowskiego itd. PS. Bo pozostają w naszej pamięci.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *