Powiat walczy z gender

1
Sprawa przyznawanych w ubiegłym tygodniu certyfikatów „Szkoła przyjazna rodzinie” wyniosła powiat wołomiński na czołówki ogólnopolskich mediów. Dwadzieścia szkół z terenu naszego powiatu otrzymało z rąk starosty Piotra Uścińskiego i prezesa Fundacji Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny certyfikaty, które z założenia miały zapewne być powodem do dumy. Ostatecznie budzą one jednak jedynie kontrowersje.
Pomysł nadawania szkołom tego typu certyfikatów zrodził się w głowie starosty Piotra Uścińskiego. – We wrześniu 2013 r., na pielgrzymce małżeństw i rodzin na Jasnej Górze spotkałem się z Fundacją Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny. Wspólnie wypracowaliśmy formułę certyfikatu „Szkoły przyjaznej rodzinie”. Fundacja zobowiązała się wdrażać go w całej Polsce, z czego się bardzo cieszę.(…)
Z kolei podczas uroczystości wręczenia certyfikatów, która odbyła się 25 marca w Zespole Szkół im. Ignacego Mościckiego w Zielonce ostrzegano: – Ostatnio w debacie publicznej słowo „gender” nabrało dość dużej dynamiki i znaczenia. Ludzie, którzy promują tego typu wartości są aktywni publicznie i politycznie. Niedawno nawet któryś z tygodników uznał słowo „gender” za najpopularniejsze słowo w 2013 roku – powiedział na wstępie Bartosz Marczuk, który poprowadził konferencję.
Do stołu eksperckiego zaproszono ks. dziekana Mieczysława Stefaniuka, starostę Piotra Uścińskiego, Janusza Wardaka z Akademii Familijnej oraz prezesa Fundacji Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny Jacka Sapę. Jako pierwszy głos zabrał ks. dziekan Mieczysław Stefaniuk: – Wiele ruchów wolnościowych i liberalnych odrzuca Boże prawo, zasady moralne, występuje nawet przeciwko prawu naturalnemu. Te zachowania są zawsze wymierzone przeciwko człowiekowi, chociaż ich promotorzy próbują to ukryć pod pięknie brzmiącymi hasłami, które są jednak mało precyzyjne. Wrogowie Boga są dziś bardziej skuteczni niż Herod. Problem aborcji, eutanazji, związków homoseksualnych, propozycja budowania rodziny między osobami tej samej płci, działania w zakresie genetyki i wiele innych tzw. wynalazków. Takie zachowania to dla nas wyzwanie. Wyzwanie dla współczesnych Józefów, którzy ochronią Jezusa i jego ewangelię. Rodzina współczesna jest zagrożona. Wypowiadał się o tym polski Episkopat w dniu Świętej Rodziny oraz arcybiskup Henryk Hoser. Starostwo wołomińskie w ostatnich latach podejmuje wiele programów w obronie rodziny. W imieniu abp Henryka Hosera dziękuję staroście i jego pracownikom za program „Szkoła przyjazna rodzinie” – powiedział ks. Stefaniuk.
Więcej na łamach gazety.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj