Rusza budowa szpitala

0

W minionym tygodniu informowaliśmy o decyzji Sejmiku o dokapitalizowaniu spółki Mazowiecki Szpital Wojewódzki Drewnica Sp. z o.o z przeznaczeniem na podwyższenie kapitału zakładowego. O skutkach tej decyzji z byłym wicemarszałkiem województwa Krzysztofem Strzałkowskim rozmawia Julita Mazur.

Był Pan współautorem uchwały przyjętej na ostatniej sesji Rady Sejmiku, która de facto uratowała szpital w Drewnicy. Na czym polegał pomysł pomocy Drewnicy?

– Cieszę się, że na sam koniec mojej pracy jako wicemarszałka województwa udało się doprowadzić do kompromisu w zakresie budowy nowego szpitala w Drewnicy. Placówki bardzo potrzebnej i jak wykazały analizy, prawie nie do zastąpienia. Radni województwa podnosili problem bardzo wysokich kosztów finansowych budowy szpitala. Z ponad 300 mln zł przeznaczonych na ten cel prawie połowa to odsetki od obligacji. W obecnej sytuacji budżetu Mazowsza radni nie chcieli się zgodzić na kolejne obciążenia.

Wspólnie przewodniczącym klubu radnych PO w Sejmiku Panem Wojciechem Bartelskim udało nam się doprowadzić do serii spotkań z samorządowcami z Ząbek, jak również pracownikami szpitala. Jednocześnie trwały prace mające na celu zmianę modelu finansowania szpitala. Udało się znaleźć dodatkowe 20 mln zł w budżecie województwa mazowieckiego w 2016 roku, które zasilą budowę szpitala. (…)

Więcej na łamach Wieści.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj