Wołomin: Walka na inicjatywy

Wołomin: Walka na inicjatywy

Wygląda na to, że tegoroczna kampania wyborcza w Wołominie przebiegnie pod znakiem inicjatyw społecznych – mniej lub bardziej realnych. „Chirurgia dziecięca dla Wołomina” już ma konkurencję. Mowa o inicjatywie „Oddział geriatryczny dla Wołomina”. Obie zostaną przedstawione radnym w formie uchwały na czwartkowej sesji Rady Miejskiej.

Uchwała w sprawie wyrażenia stanowiska dotyczącego poparcia inicjatywy o geriatrii wypłynęła od radnego startującego z listy Prawa i Sprawiedliwości „Polska starzeje się w bardzo szybkim tempie. Według prognoz za 20 lat liczba osób w wieku emerytalnym ma sięgać 10 milionów. Niestety, nasz kraj nie jest na to przygotowany – należymy do 30 najstarszych demograficznie krajów na świecie, ale jesteśmy dopiero na 87. miejscu, jeśli chodzi o ocenę sytuacji ludzi starszych (według raportu Global AgeWatch Index). W Polsce istnieje jedynie 35 oddziałów geriatrycznych z ok. 750 łóżkami, w których pracuje jedynie ok 270 geriatrów.(…)

Więcej na łamach Wieści.

 

(3) Comments

  1. kristoff

    To fakt. Są bezkarni bezczelni wszechwładni a prośby i potrzeby mieszkańców mają w głębokim poważaniu. Miałem wątpliwą przyjemność rozmawiać z Panem prezesem J. Cóż za prostak i cham ciężko aż mówić. Wielu moich znajomych mieszka w różnych spółdzielniach ale takego dziadostwa olewactwa i nonszalancji połączonej z nic nie robieniem ciężko szukać!!! Jak to możliwe że w zarządzie SBM od lat są te same twarze które nie zrobiły nic dla mieszkańców??? NIC!!!

  2. kristoff

    Oczywiście to miało być pod tekstem o spółdzielni :) tak to jest jak człowiek na szybko chce coś napisać w sprawie która też go dotknęła. Przepraszam za pomyłkę!

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *